Na filmy o putování z různých koutů světa se chodí do Ulity pravidelně dívat například Zdeněk Novák z Blanska. „Pokaždé je tam pro mě něco nového a neokoukaného. Dobrodružství, něco nepoznaného a divoká příroda mě vždycky lákaly. Festival Expediční kamera se mi líbí," řekl Novák.

První film se na plátně v Ulitě objeví o půl šesté večer. „Publikum se může těšit na snímky o sjezdu nejdelší íránské řeky Karun, mizející deltě řeky Colorado nebo o zdolání vrcholů všech alpských čtyřtisícovek. Promítneme i filmy o leteckém záchranném systému v Nepálu a o traverzu v jihoafrických Dračích horách. A ještě další snímky," řekla Ludmila Plisková z klubu Ulita. Vstupné je devadesát korun.

Festival se letos koná ve 221 městech v České a Slovenské republice. „Hlavním pořadatelem je cestovatelský portál Hedvábná stezka. Jeho porota vybírá filmy z vítězných snímků různých mezinárodních filmových festivalů i domácí scény uplynulé sezóny," doplnila Plisková. Návštěvníci Expediční kamery se mohou zapojit i do hlasování o nejlepší film festivalové soutěže a vyhrát zajímavé ceny.