Některé děti se zatím rozkoukávají, ale pod pódiem už pohyby tanečnic začínají napodobovat první odvážlivci. S otevřenou pusou sledují havajské tance i bubliny, které poletují vzduchem.

Pak všichni společně utvoří hada, který se vesele vine sálem. Princezny a víly střídá tygr s Batmanem, následuje nejedna Elsa z pohádky Ledové království nebo Minnie, kamarádka Mickey Mouse. Zuby cení krokodýli, je tady vidět i drak, i když příliš hrůzy nenahání.

Jana Sedláková z Vilémovic vedla 25 let Oblastní charitu Blansko. Letos odchází.
Šéfka charity Sedláková: Práce v charitě? Nesmíte myslet, že něco nejde

Odpolední zábavu pro děti připravilo boskovické centrum Paleček. „Pořádáme karneval podruhé. Loni byl v námořnickém stylu, letos je to Havaj. Pro děti máme připravené třeba malování rybiček, promenádu masek nebo překážkovou dráhu a podlézání lana,“ přiblížila program Jaroslava Látalová z centra.

To už děti i rodiče sedí na parketách a kreslí na role papíru, které jsou rozvinuté na parketách přes celý sál, jednu rybičku za druhou. Za svou snahu dostávají odměnu. Kromě lízátek i papírové medaile, které si některé nadšeně cpou do pusy. Malá Maruška má kostým čarodějnice, vysoký klobouk i kouzelnickou hůlku. „Byli jsme tady i loni. Letos je už Maruška větší, takže si to víc užívá. Chodíme do Palečku i do cvičení. Je to fajn, předtím tady pro malé děti nic nebylo,“ chválí pořadatele Pavla Ptáčková.

Potom, co si děti znova zařádí na parketu, čeká je náročná sportovní disciplína, překážková dráha. Bez zaváhání se vrhají do tunelu, podběhnou vysokou laťku, přeskáčou kolečka a kroužky. Princeznám nevadí dlouhé šaty, beruškám tykadla, ani klukům kostýmy různých filmových superhrdinů. V cíli neváhají a běží zase na start. Mezi nimi je i nejmenší havajská tanečnice Nella. Přišla na karneval s rodiči. „Kdyby byl karneval pro dospělé, šel bych převlečený třeba za vodníka. Žena by byla Rusalka, byli by jsme pěkný pár,“ směje se táta malé Nelly Milan Zoubek.

Za okny boskovické Sokolovny se už stmívá, děti ale čeká další zábava. Kromě tance nebo promenády masek i jedna vážnější událost. „Předáme srdce, které společně vyrobily do soutěže Srdce s láskou darované. Vytvořily je pro malého Nikýska,“ říká Látalová a připomíná příběh kluka z nedaleké vesnice, který má dětskou mozkovou obrnu. Pohybuje se jen pomocí speciálního chodítka. „Tento projekt podporuje tradiční lidské hodnoty, jako jsou láska, přátelství nebo rodina,“ vysvětluje Látalová.

Ilustrační foto.
Nová kavárna v centru? Vznikne podle ceny