VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DaeMen: Mysleli jsme, že po prvním kole jedem domů

Blansko /Rozhovor se Zdeňkem Moravcem/ – Když jsem před zhruba měsícem dělala menší článek s gymnastou Zdeňkem Moravcem, právě se se svým kamarádem Petrem Horníčkem připravovali na semifinálové vystoupení v televizní soutěži Česko Slovensko má talent.

8.12.2010 1
SDÍLEJ:

OBROVSKÝ ÚSPĚCH. Siloví gymnasté Zdeněk Moravec (nahoře) a Petr Horníček jako DaeMen vyhráli soutěž Česko Slovensko má talent. Vybojovali si zhruba dva miliony korun a angažmá v Las Vegas.Foto: archiv a Petr Konečný

Vystupovali jako siloví akrobati pod názvem DaeMen. Psali jsme si tehdy se Zdeňkem Moravcem po e–mailu a domlouvali se, že pokud by se jim v soutěži dařilo, setkáme se naživo a uděláme spolu velký rozhovor.

Když pak poslední listopadovou neděli v napjatém finále akrobati DaeMen skutečně vyhráli (získali zhruba dva miliony korun a angažmá v Las Vegas, kam pojedou na jaře na dva až tři měsíce), ihned jsem mu psala. Upřímně řečeno, nečekala jsem, že se ozve. Bylo mi jasné, že ho po vítězství zavalí hordy novinářů a na nějaký větší rozhovor nebude mít čas. Ale spletla jsem se. Za dva dny mi volal a navrhoval, abychom se sešli v tělocvičně na mikulášské besídce, kterou připravili blanenští gymnasté a na které, jak už dříve slíbil, měl ukázat pár svých cviků.

Nohama na zemi

Přišel v riflích, černém roláku a bílé košili. Na rozdíl od toho, jak jsem ho viděla v televizi, se více usmíval a byl hovornější. Se smíchem mi mezi tím, když jakoby nic předvedl stojku na jedné ruce, vyprávěl, že za všechno vlastně může tělocvikář z gymnázia. „Ve čtvrťáku v tělocviku jsme blbli, a tak nám tělocvikář řekl, že, abychom se zklidnili, budeme dělat na známky gymnastiku. Mně se to zalíbilo a začal jsem chodit do blanenského oddílu. Potom byla rok pauza, protože jsem začal chodit na vysokou školu a neměl jsem čas. Ve druháku jsem pak zjistil, že se gymnastika cvičí na Sokole Brno, a od té doby tam trénuji. Hlavně se věnuji cvičení na kruzích a zhruba poslední rok více cvičíme s Petrem silovou akrobacii,“ popisuje mladý muž, který má opravdu krásně vypracovanou postavu a na rozdíl od všech těch „hvězd“, které vyhrály různé televizní soutěže, se chová úplně normálně. „Myslím, že za pár týdnů ten humbuk kolem nás opadne,“ říká mi realisticky, zatímco míříme do nedaleké hospody.

Čekám, že při rozhovoru se přece jen nějaká namyšlenost či opojení slávou projeví. Ale marně. Jak jsem měla za ty dvě hodiny našeho setkání možnost poznat, Zdeněk Moravec je sympatický mladý muž s osobitým humorem (také má rád netradiční věci, jako dítě chtěl být astronomem, který by seděl někde na Kamčatce u teleskopu), který je cílevědomý, galantní, upřímný, velmi skromný a úspěch v soutěži ho samozřejmě těší, ale určitě se kvůli němu nezblázní.

Co myslíte, že vám gymnastika dala?
Velmi mnoho, protože gymnastika je jedna z mála věcí, kterým opravdu věřím. Nejdůležitější je, myslím, ta pravidelnost, chodit každý den na trénink, a také vytrvalost. Řekl bych, že gymnastika je pro mě skoro až takový životní styl.

Když jsme si spolu psali po e–mailu, napsal jste mi, že gymnastika je pro vás nejkrásnějším sportem. Když se na to ale podíváme z druhé strany, například v Číně nebo v Rusku cvičí gymnastiku mladé dívky, které podstupují strašný dril, a někdy jim až lámou tělo. To už asi tak krásné není, ne?
Samozřejmě s tímto drsným drilem nesouhlasím. Tam jde o to, že v těchto oblastech jsou lidé hodně chudí, a tak se rodiče snaží na dětech vydělávat. Když bude jejich dcera vyhrávat, zajistí tak rodině hodně peněz. Na druhou stranu to je ale to, co ten sport posunuje dál. Proto jsou další nové a těžší prvky a gymnastika je pak hezčí.

Kromě gymnastiky děláte ještě něco jiného?
Baví mě freediving. Potápění na nádech a je to takový opak gymnastiky. Je to hlavně o relaxování. Člověk jenom leží na hladině, nedýchá a relaxuje.

Jak dlouho vydržíte nedýchat?
Rekord mám sedm a půl minuty.

Když se vrátíme k úplnému začátku soutěže Česko Slovenko má talent, jak jste prožíval první casting?
Pamatuji si, jak jsme seděli nahoře na balkoně v Národním divadle a několikrát jsme si během toho čekání (popisuje, že pozvaní byli na devět ráno, ale vystupovali až v jednu v noci), říkali, že jdeme domů, že nemáme vůbec šanci. Někteří totiž byli opravdu výborní, třeba skupina mako! mako nebo Brejk Denz Bradrz. Nakonec jsme si ale řekli, že když už jsme tam, že to tedy předvedeme. Věděli jsme, že se nám nemůže stát nic horšího, než že nám dají tři křížky a půjdeme domů.

Dopadlo to ale jinak. Postoupili jste do semifinále, pak do finále a nakonec vyhráli. Kdy jste začal věřit, že by to mohlo vyjít?
Vlastně nikdy. Nevěřil jsem, že postoupíme do finále, protože na postupující jsem tipoval například skupinu Queenie, protože když jsem je viděl na zkoušce, předvedli neuvěřitelnou show. Ve finále, když už jsme byli v těch třech, tak jsem si zase říkal, že vypadneme jako první.
Kouzelník Richard Nedvěd byl úplně úžasný a Marián Zázrivý mě nijak moc nezaujal, ale zase byl velký favorit, sázkové kanceláře ho tipovaly na vítěze.

Nakonec ale moderátoři řekli DaeMen. Co se vám honilo hlavou?
No… (přemýšlí) doteď tomu vlastně nevěřím. Samozřejmě jsem měl radost, protože si uvědomuji, že v klasické gymnastice nikdy nebudu tak dobrý, abych jezdil po světových pohárech nebo vyhrál nějaké velké závody, takže jsem vítězství bral jako takovou odměnu za ty roky práce v tělocvičně. Úspěch mě těší, ale kdybych si měl vybrat, jestli uspět v gymnastice nebo v této soutěži, tak bych si daleko radši vybral gymnastiku, je to pro mě hodnotnější.

Sledoval jste předtím podobné televizní soutěže?
Ne. Nemám televizi a hlavně tyto soutěže jsou mi trochu proti srsti. To byl taky důvod, proč se mi do soutěže moc nechtělo a hned od začátku jsem byl skeptický.

Pokud si dobře vzpomínám, říkal jste mi, že vás k účasti v soutěži přemluvil kamarád. Odměníte ho nějak?
Ano, tím, kdo nás přiměl, abychom se přihlásili, byl náš velmi dobrý kamarád Aleš Procházka. On nám velmi věří, nechal nám udělat vizitky a trička a poslední dva týdny už objíždí nějaké agentury, takže jeho odměnou bude, že nám asi bude dělat manažera. Dokonce nechal svého zaměstnání. Z toho jsme ale trochu nešťastní, protože ani já ani Petr si nejsme jistí, že bychom nechali své práce. Já bych rád ve své práci pokračoval, protože si uvědomuji, že možná půl roku bych se vystupováním uživil, ale co pak? Doufám, že se mi podaří skloubit oboje, práci (pochvaluje si svého šéfa, který mu vychází velmi vstříc) i gymnastiku.

V soutěži jste ukázali tři různá vystoupení – první takové džentlmenské, pak bojovné a nakonec poetické, kdy jste ztvárnil padlého anděla. Které vám bylo nejbližší?
To je zvláštní otázka. Na to se mě z těch mnoha novinářů ještě nikdo nezeptal. No… (přemýšlí) z mého pohledu asi nejlepší bylo to druhé vystoupení, protože tam byly hodně technicky i fyzicky náročné prvky. Asi nejkvalitnější na pohled ale bylo to třetí vystoupení, kde jsem byl zase rád, že se tam uplatnily moje oblíbené kruhy. Přece jenom, když člověk visí několik let na kruzích, je potom hezké to tam ukázat.

Jak jste vítězství v soutěži oslavili?
Na nějaké slavení nebyl moc čas. Nahrnuli se na nás novináři a až do pěti do rána jsme dělali rozhovory. Pak nás na půl hodiny pustili, tak jsme si dali asi dva nebo tři panáky a ještě chvilku zacvičili s holkami z akrobatické skupiny Chebejet. Zkoušeli jsme pár prvků. Pak nás ráno odvezli taxíkem do Bratislavy, kde jsme také celý den dělali rozhovory, a v osm večer nás zase odvezli do Brna. Byl to pěkný maraton, spali jsme asi dvacet minut.

Hned při vašem prvním vystoupení jeden z porotců řekl, že jste nové sexy symboly. Nevadí vám taková nálepka, že se v médiích hlavně řeší, že si sundaváte košile?
Byl bych rád, kdyby lidé ocenili hlavně to cvičení, a ne jen nahá těla. Ale zase chápu, že je to show a velký vliv má choreografie, muzika a i to, že cvičíme bez triček. Protože kdybychom to zacvičili jen tak, asi by to nikoho zas tolik nezaujalo.

Všichni o vás mluví jako o krásných mužích, ale když to převrátím, co vám se nejvíce líbí na ženách?
Mně se asi na ženě nejvíc líbí, když něco umí a má snahu si za tím jít a být v tom dobrá. Ta cílevědomost. Co se týče fyzické krásy, tak si myslím, že na každé ženě je něco hezkého.

Jste teď známý, tak předpokládám, že chodí nějaké nabídky k seznámení…
(smích) No zrovna dnes mi psal nějaký kluk. My to máme rozdělené. Děvčata píšou Petrovi a mě vesměs kluci. Skoro bych až řekl, že to vypadá jako nový národní sport, hledání Peťova čísla.

Kdo je Zdeněk Moravec
– narodil se v roce 1984
– vystudoval gymnázium v Blansku a poté matematiku a fyziku na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně
* pracuje jako servisní inženýr
* společně se svým kamarádem Petrem Horníčkem vyhráli jako siloví akrobati s názvem DaeMen soutěž Česko Slovensko má talent
* nyní žije střídavě v Blansku a v Brně

Autor: Dagmar Kulaviaková

8.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka(23 000 Kč)

Všeobecní administrativní pracovníci podpora prodeje, administrativní práce v kanceláři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou., Administrativní práce ve strojírenské společnosti, zpracování nabídek, technické dokumentace, ceníky. , Požadujeme všeobecná znalost práce na PC (MS Office - Word, Excel), spolehlivost, pečlivost a samostatnost. Znalost AJ vítána., Zaměstnanecké výhody: práce v příjemném kolektivu, stravenky, prémie., První kontakt mailem.. Pracoviště: Hytek, spol. s r.o., 679 22 Lipůvka. Informace: Leoš Visingr, .

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik(20 000 Kč)

Strojírenští technici přístrojů, strojů a zařízení Samostatný nástrojař, Pracovník technologické dílny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vzdělání min. vyučen - strojní obor, znalost práce s PC (Excel, SAP výhodou). Znalost a orientace ve výrobní dokumentaci, obsluha obráběcích strojů (soustruh, vrtačka, frézka, bruska), zvládání montážních operací., Náplň práce: Výroba kusových dílců dle výkresové dokumentace, výroba přípravků, náhradních dílů atd., úprava dílců dle požadavků., Nabízíme: odměny 2 x ročně, jednorázový finanční bonus, 25 dnů dovolené, příspěvek na penzijní připojištění, autobusovou dopravu v rámci Boskovic, věrnostní odměnu, možnost vzdělávání.. Pracoviště: Novibra boskovice s.r.o., 680 01 Boskovice. Informace: Edita Sedláková, +420 516 528 100.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník(12 000 Kč)

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník dělník. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Uchazeč/ka musí mít sníženou pracovní schopnost - držitel částečného invalidního důchodu! Přijmeme do trvalého zkráceného pracovního poměru na dobu neurčitou pracovnici/pracovníka do pozice skladník. Jedná se o expedování a balení balíků, udržování pořádku a přehlednosti ve skladě. Požadujeme pečlivost, schopnost práce ve stoji, smysl pro pořádek. Zkrácená pracovní doba 7 hodin denně. Hrubá mzda 12.000 Kč. Pracovní doba včetně přestávek: pondělí až pátek 7:00-14:30 hod. Nástup možný ihned nebo dle dohody. Životopisy a info na email: bily@email.cz nebo tel.: 737 631 033 – Černá Hora. Preferujeme emailem zaslané životopisy.. Pracoviště: Ing. miloš bílý, Na Škrku, č.p. 162, 679 21 Černá Hora. Informace: Miloš Bílý, +420 737 631 033.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Elektromontér(23 000 Kč)

Provozní elektromechanici Zaměstnanec oddělení údržby - elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, - SO nebo ÚSO obor elektro, - Praxe při opravách strojů a zařízení výhodou, - § 6 vyhláška 50/1978 Sb., - Znalost práce s PC, - Řidičský průkaz skupiny B - aktivní řidič, Náplň práce: oprava výrobních strojů a montážních linek., Nástup možný okamžitě po ukončení výběrového řízení nebo dle dohody., Nabízíme: finanční odměny 2 x ročně, jednorázový bonus, týden dovolené navíc, příspěvek na penzijní připojištění, autobusovou dopravu v rámci Boskovic, věrnostní odměnu, možnost vzdělávání.. Pracoviště: Novibra boskovice s.r.o., 680 01 Boskovice. Informace: Edita Sedláková, +420 516 528 100.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

O mladé strážníky zájem příliš není. Městské policie hledají lidi se zkušenostmi

Videosouhrn Deníku – pondělí 19. února 2018

Neuvěřitelně agresivní omyl v dálničním tunelu a karate v metru: videa dne

Biatlonisté bojují o medaili, zónu Deníku navštíví trojnásobný olympionik Ospalý

Brno – Po volnějším dni opět šance na medaili. Návštěvníci Olympijského festivalu na brněnském výstavišti budou mít v úterý možnost na velkoplošných obrazovkách sledovat biatlonovou smíšenou štafetu.

Krasobruslařský den v zóně Deníku. O zážitcích z Koreje povídali Dušková a Bidař

Brno – První čeští sportovci se vrátili z jihokorejského Pchjongčchangu a hned v pondělí dorazili na Olympijský festival do Brna. Krasobruslařská dvojice Anna Dušková a Martin Bidař už dopoledne zavítala na besedu do redakční zóny Deníku v první galerii pavilonu Z brněnského výstaviště. Odpoledne pak dorazil také bývalý krasobruslařský taneční pár Kateřina Mrázová s Martinem Šimečkem, kteří startovali na třech olympiádách včetně Nagana.

Na oslavě si povykládáme, jaký máme důchod, směje se osmdesátiletý Golonka

Brno – Přihlížející neustále bavil vtipnými historkami, dostal se však i k vážnějším tématům. Legendární československý hokejista Jozef Golonka navštívil redakční zónu Deníku na Olympijské festivalu na brněnském výstavišti a mimo jiné si vzpomněl, co se stalo, když domů donesl první hokejovou výplatu. „Máma mě hrozně zbila, protože si myslela, že jsem peníze ukradl,“ říká se smíchem držitel stříbrné i bronzové medaile z olympijských her.

Černou Horu ucpe 15 tisíc aut denně. Kvůli předčasné uzavírce nebezpečného mostu

Černá Hora /FOTOGALERIE/ – Most u Černé Hory dosloužil. V pondělí odpoledne ho silničáři s definitivní platností uzavřeli. Pravidelné kontroly podepřeného mostu potvrdily, že jeho stav se neustále zhoršuje. Neprospěla mu ani letošní zima se spoustou srážek a velkými teplotními rozdíly.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT