VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DaeMen: Mysleli jsme, že po prvním kole jedem domů

Blansko /Rozhovor se Zdeňkem Moravcem/ – Když jsem před zhruba měsícem dělala menší článek s gymnastou Zdeňkem Moravcem, právě se se svým kamarádem Petrem Horníčkem připravovali na semifinálové vystoupení v televizní soutěži Česko Slovensko má talent.

8.12.2010 1
SDÍLEJ:

OBROVSKÝ ÚSPĚCH. Siloví gymnasté Zdeněk Moravec (nahoře) a Petr Horníček jako DaeMen vyhráli soutěž Česko Slovensko má talent. Vybojovali si zhruba dva miliony korun a angažmá v Las Vegas.Foto: archiv a Petr Konečný

Vystupovali jako siloví akrobati pod názvem DaeMen. Psali jsme si tehdy se Zdeňkem Moravcem po e–mailu a domlouvali se, že pokud by se jim v soutěži dařilo, setkáme se naživo a uděláme spolu velký rozhovor.

Když pak poslední listopadovou neděli v napjatém finále akrobati DaeMen skutečně vyhráli (získali zhruba dva miliony korun a angažmá v Las Vegas, kam pojedou na jaře na dva až tři měsíce), ihned jsem mu psala. Upřímně řečeno, nečekala jsem, že se ozve. Bylo mi jasné, že ho po vítězství zavalí hordy novinářů a na nějaký větší rozhovor nebude mít čas. Ale spletla jsem se. Za dva dny mi volal a navrhoval, abychom se sešli v tělocvičně na mikulášské besídce, kterou připravili blanenští gymnasté a na které, jak už dříve slíbil, měl ukázat pár svých cviků.

Nohama na zemi

Přišel v riflích, černém roláku a bílé košili. Na rozdíl od toho, jak jsem ho viděla v televizi, se více usmíval a byl hovornější. Se smíchem mi mezi tím, když jakoby nic předvedl stojku na jedné ruce, vyprávěl, že za všechno vlastně může tělocvikář z gymnázia. „Ve čtvrťáku v tělocviku jsme blbli, a tak nám tělocvikář řekl, že, abychom se zklidnili, budeme dělat na známky gymnastiku. Mně se to zalíbilo a začal jsem chodit do blanenského oddílu. Potom byla rok pauza, protože jsem začal chodit na vysokou školu a neměl jsem čas. Ve druháku jsem pak zjistil, že se gymnastika cvičí na Sokole Brno, a od té doby tam trénuji. Hlavně se věnuji cvičení na kruzích a zhruba poslední rok více cvičíme s Petrem silovou akrobacii,“ popisuje mladý muž, který má opravdu krásně vypracovanou postavu a na rozdíl od všech těch „hvězd“, které vyhrály různé televizní soutěže, se chová úplně normálně. „Myslím, že za pár týdnů ten humbuk kolem nás opadne,“ říká mi realisticky, zatímco míříme do nedaleké hospody.

Čekám, že při rozhovoru se přece jen nějaká namyšlenost či opojení slávou projeví. Ale marně. Jak jsem měla za ty dvě hodiny našeho setkání možnost poznat, Zdeněk Moravec je sympatický mladý muž s osobitým humorem (také má rád netradiční věci, jako dítě chtěl být astronomem, který by seděl někde na Kamčatce u teleskopu), který je cílevědomý, galantní, upřímný, velmi skromný a úspěch v soutěži ho samozřejmě těší, ale určitě se kvůli němu nezblázní.

Co myslíte, že vám gymnastika dala?
Velmi mnoho, protože gymnastika je jedna z mála věcí, kterým opravdu věřím. Nejdůležitější je, myslím, ta pravidelnost, chodit každý den na trénink, a také vytrvalost. Řekl bych, že gymnastika je pro mě skoro až takový životní styl.

Když jsme si spolu psali po e–mailu, napsal jste mi, že gymnastika je pro vás nejkrásnějším sportem. Když se na to ale podíváme z druhé strany, například v Číně nebo v Rusku cvičí gymnastiku mladé dívky, které podstupují strašný dril, a někdy jim až lámou tělo. To už asi tak krásné není, ne?
Samozřejmě s tímto drsným drilem nesouhlasím. Tam jde o to, že v těchto oblastech jsou lidé hodně chudí, a tak se rodiče snaží na dětech vydělávat. Když bude jejich dcera vyhrávat, zajistí tak rodině hodně peněz. Na druhou stranu to je ale to, co ten sport posunuje dál. Proto jsou další nové a těžší prvky a gymnastika je pak hezčí.

Kromě gymnastiky děláte ještě něco jiného?
Baví mě freediving. Potápění na nádech a je to takový opak gymnastiky. Je to hlavně o relaxování. Člověk jenom leží na hladině, nedýchá a relaxuje.

Jak dlouho vydržíte nedýchat?
Rekord mám sedm a půl minuty.

Když se vrátíme k úplnému začátku soutěže Česko Slovenko má talent, jak jste prožíval první casting?
Pamatuji si, jak jsme seděli nahoře na balkoně v Národním divadle a několikrát jsme si během toho čekání (popisuje, že pozvaní byli na devět ráno, ale vystupovali až v jednu v noci), říkali, že jdeme domů, že nemáme vůbec šanci. Někteří totiž byli opravdu výborní, třeba skupina mako! mako nebo Brejk Denz Bradrz. Nakonec jsme si ale řekli, že když už jsme tam, že to tedy předvedeme. Věděli jsme, že se nám nemůže stát nic horšího, než že nám dají tři křížky a půjdeme domů.

Dopadlo to ale jinak. Postoupili jste do semifinále, pak do finále a nakonec vyhráli. Kdy jste začal věřit, že by to mohlo vyjít?
Vlastně nikdy. Nevěřil jsem, že postoupíme do finále, protože na postupující jsem tipoval například skupinu Queenie, protože když jsem je viděl na zkoušce, předvedli neuvěřitelnou show. Ve finále, když už jsme byli v těch třech, tak jsem si zase říkal, že vypadneme jako první.
Kouzelník Richard Nedvěd byl úplně úžasný a Marián Zázrivý mě nijak moc nezaujal, ale zase byl velký favorit, sázkové kanceláře ho tipovaly na vítěze.

Nakonec ale moderátoři řekli DaeMen. Co se vám honilo hlavou?
No… (přemýšlí) doteď tomu vlastně nevěřím. Samozřejmě jsem měl radost, protože si uvědomuji, že v klasické gymnastice nikdy nebudu tak dobrý, abych jezdil po světových pohárech nebo vyhrál nějaké velké závody, takže jsem vítězství bral jako takovou odměnu za ty roky práce v tělocvičně. Úspěch mě těší, ale kdybych si měl vybrat, jestli uspět v gymnastice nebo v této soutěži, tak bych si daleko radši vybral gymnastiku, je to pro mě hodnotnější.

Sledoval jste předtím podobné televizní soutěže?
Ne. Nemám televizi a hlavně tyto soutěže jsou mi trochu proti srsti. To byl taky důvod, proč se mi do soutěže moc nechtělo a hned od začátku jsem byl skeptický.

Pokud si dobře vzpomínám, říkal jste mi, že vás k účasti v soutěži přemluvil kamarád. Odměníte ho nějak?
Ano, tím, kdo nás přiměl, abychom se přihlásili, byl náš velmi dobrý kamarád Aleš Procházka. On nám velmi věří, nechal nám udělat vizitky a trička a poslední dva týdny už objíždí nějaké agentury, takže jeho odměnou bude, že nám asi bude dělat manažera. Dokonce nechal svého zaměstnání. Z toho jsme ale trochu nešťastní, protože ani já ani Petr si nejsme jistí, že bychom nechali své práce. Já bych rád ve své práci pokračoval, protože si uvědomuji, že možná půl roku bych se vystupováním uživil, ale co pak? Doufám, že se mi podaří skloubit oboje, práci (pochvaluje si svého šéfa, který mu vychází velmi vstříc) i gymnastiku.

V soutěži jste ukázali tři různá vystoupení – první takové džentlmenské, pak bojovné a nakonec poetické, kdy jste ztvárnil padlého anděla. Které vám bylo nejbližší?
To je zvláštní otázka. Na to se mě z těch mnoha novinářů ještě nikdo nezeptal. No… (přemýšlí) z mého pohledu asi nejlepší bylo to druhé vystoupení, protože tam byly hodně technicky i fyzicky náročné prvky. Asi nejkvalitnější na pohled ale bylo to třetí vystoupení, kde jsem byl zase rád, že se tam uplatnily moje oblíbené kruhy. Přece jenom, když člověk visí několik let na kruzích, je potom hezké to tam ukázat.

Jak jste vítězství v soutěži oslavili?
Na nějaké slavení nebyl moc čas. Nahrnuli se na nás novináři a až do pěti do rána jsme dělali rozhovory. Pak nás na půl hodiny pustili, tak jsme si dali asi dva nebo tři panáky a ještě chvilku zacvičili s holkami z akrobatické skupiny Chebejet. Zkoušeli jsme pár prvků. Pak nás ráno odvezli taxíkem do Bratislavy, kde jsme také celý den dělali rozhovory, a v osm večer nás zase odvezli do Brna. Byl to pěkný maraton, spali jsme asi dvacet minut.

Hned při vašem prvním vystoupení jeden z porotců řekl, že jste nové sexy symboly. Nevadí vám taková nálepka, že se v médiích hlavně řeší, že si sundaváte košile?
Byl bych rád, kdyby lidé ocenili hlavně to cvičení, a ne jen nahá těla. Ale zase chápu, že je to show a velký vliv má choreografie, muzika a i to, že cvičíme bez triček. Protože kdybychom to zacvičili jen tak, asi by to nikoho zas tolik nezaujalo.

Všichni o vás mluví jako o krásných mužích, ale když to převrátím, co vám se nejvíce líbí na ženách?
Mně se asi na ženě nejvíc líbí, když něco umí a má snahu si za tím jít a být v tom dobrá. Ta cílevědomost. Co se týče fyzické krásy, tak si myslím, že na každé ženě je něco hezkého.

Jste teď známý, tak předpokládám, že chodí nějaké nabídky k seznámení…
(smích) No zrovna dnes mi psal nějaký kluk. My to máme rozdělené. Děvčata píšou Petrovi a mě vesměs kluci. Skoro bych až řekl, že to vypadá jako nový národní sport, hledání Peťova čísla.

Kdo je Zdeněk Moravec
– narodil se v roce 1984
– vystudoval gymnázium v Blansku a poté matematiku a fyziku na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně
* pracuje jako servisní inženýr
* společně se svým kamarádem Petrem Horníčkem vyhráli jako siloví akrobati s názvem DaeMen soutěž Česko Slovensko má talent
* nyní žije střídavě v Blansku a v Brně

Autor: Dagmar Kulaviaková

8.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 20 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři elektrikář - montáže převážně v zahraničí. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vzdělání - vyučení v oboru, možno absolvent, praxe vítána., Výhodou: znalost AJ (NJ), ŘP sk. B, vyhláška 50 §6., Zájemci mohou zaslat životopis na adresu: k.boreckova@edbelectro.cz. Pracoviště: Edb electro services s.r.o. - kancelář boskovice, Kpt. Jaroše, č.p. 101, 680 01 Boskovice. Informace: Kateřina Borečková, +420 608 658 822.

Výroba - Výroba Seřizovači 17 000 Kč

Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) obráběč kovů, obsluha CNC. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: manipulace a finální úprava odlitku, ruční broušení úhlovou bruskou, stojanovou bruskou, vrtání na sloupových vrtačkách, drobné zámečnické práce, obsluha horizontálního NC stroje., Vyučení v oboru případně praxe v oboru není zapotřebí, všechny uchazeče na stroje zaškolíme., Požadujeme: manuální zručnost, samostatnost, znalost práce s měřidly výhodou., Zaměstnanecké výhody: stravenky., Kontakt možný osobně v době 8:00-14:00 hod na provozovně v Lysicích, telefonicky v době 8:00-17:00 hod na č. 777 551 769 - p. Polzer nebo na e-mail. adrese: polzer@lakro.cz. Pracoviště: Lakro, s.r.o. - provozovna lysice, Průmyslová, č.p. 590, 679 71 Lysice. Informace: Vladislav Polzer, +420 777 551 769.

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 16 000 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři provozní zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: zámečnické práce, svařování., Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, pečlivost, vysoké pracovní nasazení, samostatný přístup k práci, vyučení v oboru a nebo praxe v oboru kovo, svařečský průkaz na svařování elektrodou., Nabízíme: zajímavé mzdové ohodnocení od 16.000 Kč měsíčně, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění., Zájemci hlaste se na personálním oddělení: p. Alena Hlaváčková tel. 516 427 112, e-mail: alena.hlavackova@ernstleopold.cz nebo p. Jitka Matoušková tel. 516 427 126, e-mail: jitka.matouskova@ernstleopold.cz. Pracoviště: Ernst leopold s.r.o., Gellhornova, č.p. 2242, 678 01 Blansko 1. Informace: Alena Hlaváčková, +420 516 427 116.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 105 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník, obsluha vysokozdvižného vozíku. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 105 kč, mzda max. 105 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: SKLADNÍK, ŘIDIČ VZV, uskladňování, vyskladňování, přepočítávání a manipulace s kovovými díly, obsluha VZV do 5 tun, praxe nutná, spolupráce při inventurách, základní znalost práce na PC, práce v třísměnném provozu (8 hodinové směny), Nástupní mzda: 105 Kč/hod.+ příplatky, Požadujeme dobrý zdravotní stav, spolehlivost, odpovědnost.. Pracoviště: Letovické strojírny, s.r.o. - pracoviště letovice, Pražská, č.p. 333, 679 61 Letovice. Informace: ., +420 516 487 712,516 487 713.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Neuvěřitelný kaskadérský kousek předvedl jihomoravský motocyklový jezdec Jakub Kornfeil. Extrémně náročný skok přes padajícího soupeře ustál, pokračoval dál v závodě a nakonec si vyjel velmi dobré umístění.

Kornfeil díky kaskadérskému kousku dojel v Le Mans šestý. Abraham nebodoval

Ilustrační foto.

Dítě strčilo hlavu do branky, nemohlo ji vytáhnout zpět. Vyprostili ho až hasiči

Zlatá koruna, vikingský náhrdelník. Vzácné poklady zavedou do počátků civilizací

Valtice /VIDEO/ - Zlatá koruna pocházející z doby dynastie Tchang, tedy z období existence Velkomoravské říše. To je jeden ze skvostů, který mohou vidět od pátku návštěvníci nového prohlídkového okruhu na zámku ve Valticích.

Bambifest: masáž srdce za pomoci hudby z Hvězdných válek a ochutnávka cvrčků

Blansko - V pátek a v sobotu zněla ze zámeckého parku v Blansku hudba a hlavně dětský smích. Konal se tu šestý ročník festivalu Bambifest. Přehlídky volného času.

Novorozená miminka Blanenska 20. týdne 2018

Blanensko - Novorozená miminka 20. týdne 2018. Celá redakce přeje novorozeným miminkům vše nejlepší do začínajícího života.

Konkurz na střelce pokračuje. Blanenští fotbalisté prohráli se Žďárem 0:2

Žďár nad Sázavou - Od úspěšné kanonády v Šumperku 3:0 se fotbalovým střelcům Blanska nedaří. Ve Žďáru nad Sázavou mohli při lepší koncovce i bodovat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT