Program festivalu si užijí diváci v jednadvaceti městech jižní Moravy a Vysočiny, zasáhne tak i do Blanenska. „Lidé vyslechnou koncerty v tamních nejkrásnějších zákoutích, v prostředí zámků či kostelů. Téma Kouzlo čísel bude vážně i hravě představovat nejdůležitější aspekty matematiky v hudbě a hledat jejich prostřednictvím znějící řád, který by uvedl duši posluchače do harmonie," přiblížil za pořadatele Jan Mach.

Concentus Moraviae odstartuje tuto sobotu v sedm hodin večer v Boskovicích. „Vztah mezi hudbou a matematikou potvrzuje i první koncert. Bude druhého června a zazní na něm Zelenkova mše ke Svaté trojici pro sbor, orchestr a čtyři sólové hlasy zahrnující všech pět částí ordinária," popsal Mach.

Po koncertě v kostele svatého Jakuba následuje v neděli další, ve Velkém salonu lysického zámku. Tam publikum uslyší kladívkový klavír a cembalo. „Francouzští mistři ve hře Aline Zylberajch a Martin Gester představí dílo geniálního otce Johanna Sebastiana Bacha a jeho dvou potomků," přiblížil Mach.

V neděli 17. června lysickou zahradu ovládne Odpoledne pro rodiny s dětmi.

Další den si lidé užijí vokální vystoupení dvou oceňovaných zahraničních umělců, maďarské sopranistky Krisztina Jonás a rakouského kontratenora Armina Gramera. Jak svítí Jitřenka, zapějí v komnatách boskovického zámku.

Ochutnávku Concenta Moraviae pořadatelé připravili i pro Rájecké, a to na pondělí 18. června. „V kostele Všech svatých zazní komorní instrumentální program z děl italské renesance, kdy řadu skladatelů fascinovala matematika. Publikum uslyší program Dvě hlavy, čtvero očí, dvacet prstů," nastínil Mach s tím, že v rájeckém kostele vystoupí i německá cembalistka Barbara Maria Willi, která sestavila dramaturgický plán letošního festivalu. „Do kostela si ke spolupráci přizvala Dorona Davida Sherwina, skvělého hráče na cink, obdivuhodný a obtížný dechový nástroj, o němž se říká, že se barvou nejvíce blíží lidskému hlasu," dodal Mach.