Na prknech Kolárky vystupovala coby středoškolačka i Michaela Růžičková. „Po maturitě jsme ještě chvíli hráli. Někteří z nás potom začali pracovat nebo studovat na vysoké a jiní založili rodiny. Vše se proto časem rozpadlo. Hraní divadla mě baví a naplňuje, stejně jako ostatní, takže jsme se nakonec znovu sešli, tentokrát v projektu Divadlo Kolárka občanského sdružení Circulus,“ říká mladá žena.

S ostatními herci se pod vedením Jolany Chalupové pustila do příběhu, který je inspirovaný scénářem Miloše Macourka k filmu Kdo chce zabít Jessie. „Diváci se mohou těšit i na zajímavé výtvarné pojetí scény a audiovizuální část představení. Dále jsme se pustili do loutkového divadla. Pracujeme pod vedením Ireny Iškievové na scénáři příběhu O Koblížkovi a vytváříme si také vlastní loutky,“ pokračuje Růžičková s tím, že loutky budou jednoduchých geometrických tvarů a z barevného papíru. S půlhodinovým představením ochotníci vyrazí nejen do školek a škol. Završí je workshopem, kdy si děti vyrobí své vlastní loutky a pak si je odnesou domů. Skupinka loutkařů plánuje ještě sehrát Dostojevského Něžnou.

Circulus čítá v současnosti asi třicet lidí. Část spolku vede režisérka z blanenské zušky Eva Petrželová. „Vedu skupinku lidí, kteří dosud na jevišti nestáli. Těch se k nám připojilo osm. Právě zkoušíme francouzskou frašku s krásným vtipným textem Aucassine a Nicolette. Do druhé skupiny patří lidé, kteří už mají s jevištěm zkušenosti. Budeme také spolupracovat s absolventem zušky Vítem Šarounem, který momentálně studuje režii. Je ze silné party absolventů, kteří udělali velký kus práce a vydali se po maturitě uměleckými směry,“ popisuje Petrželová. Kromě herců tak ve spolku působí i výtvarníci, muzikanti, propagátoři. Chystá se i taneční divadlo.

Circulus je navíc otevřený veřejnosti. „Pořádáme přednášky, třeba o díle Miloše Macourka, který je autorem Macha a Šebestové a dalších pohádkových příběhů. Pak organizujeme kurzy jevištní mluvy či jevištního pohybu. Plánuji také obnovit festival Divadelní podzim, který jsem v Blansku pořádala od roku 1999 do 2001,“ pokračuje šéfka sdružení.