Už potřetí na ni nejlepší sólové pěvce z Boskovic vyberou pomocí soutěže RH Faktor. Ten pořádá dvaadvacátého dubna v šest hodin večer v Zámeckém skleníku boskovická Střední pedagogická škola ve spolupráci s městem Boskovice. Pěvečtí talenti se na ni můžou hlásit právě teď. Uzávěrka přihlášek je už za týden, pátého března.

„Pěvecká soutěž RH Faktor byla vytvořená jako nominační pro výběr reprezentantů města Boskovice na mezinárodní soutěž ve zpěvu v partnerském městě Rawa Mazowiecka v Polsku,“ přiblížil jeden z organizátorů RH Faktoru Michal Pernica.

Soupeřit ve zpěvu se v Boskovicích chystá rok od roku víc talentů. Proto už přestává být v silách organizátorů RH Faktoru si všechny zpěváky poslechnout. „V loňském ročníku se do užšího výběru dostalo osmnáct dětí a i tak soutěž trvala přes tři hodiny. Aby to bylo vůbec únosné, z každé školy se nyní může přihlásit maximálně pět zájemců. Pokud jich bude víc, musí učitelé hudební výchovy vybrat ty nejlepší pomocí školních kol,“ informoval Pernica.

Budoucí pěvecké superstar se utkají ve třech věkových kategorií, od jedenácti do třinácti let, od čtrnácti do šestnácti a od sedmnácti nahoru. V Zámeckém skleníku zazpívají podle počtu přihlášených buď jednu nebo dvě písně, které si sami vyberou. Jedna by měla být česká a druhá v angličtině nebo v polštině. Zazpívat je můžou buď s vlastním doprovodem nebo s hudbou, kterou jim seženou organizátoři soutěže. Nejlepší z nejlepších pak budou patnáctého května reprezentovat Boskovice na mezinárodní pěvecké soutěži Rawski Mityng Wokalny v Polsku. A podle Michala Pernici v ní mají rozhodně šanci na úspěch.

„V RH Faktoru se snažíme vybírat opravdu ty nejlepší zpěváky, kteří pak můžou v Polsku zvítězit. A naštěstí je z čeho, v Boskovicích se rodí dobří zpěváci, tak se nám to daří. Vloni dokonce v kategorii píseň zpívaná polsky zvítězil náš zpěvák, Jan Fanta se skladbou Jak ja jej to powiem od Szymona Wydry,“ pochvaloval si Pernica.