Název napovídá, že se vše odehraje pod jednou střechou. místem, kde se akce koná, je Dělnický dům v Blansku, který bude tuto sobotu od dvanácti hodin čekat na hudbychtivé diváky. Příchozí se mohou těšit na kvalitní hudbu a příjemnou atmosféru. Na dvou scénách bude čekat sedmnáct kapel, třetí scéna bude volná. To znamená, že na této scéně mohou vystoupit úplní amatéři, ale i ti lepší. Volná scéna přitom bude umístěna v jedné budově po boku hlavní scény. Letos je volná scéna obsazena spíše místními skupinami, ale již teď se mohou hlásit další zájemci o vystoupení na další ročník festivalu v roce 2008.

 

Hlavními lákadly letošního ročníku jsou známé kapely. Lidé se tak mohou těšit na skupinu Wohnout, která je známá svými živelnými koncerty. O významu kapely svědčí i ocenění Anděl za nejlepší rockovou desku roku nazvanou Polib si dědu. V Blansku určitě zahrají jejich největší hity jako jsou Banány, Rayda, Sejkonopí a mnohé další.


Další zajímavou kapelou, která se chystá do Blanska jsou ústečtí UDG. O této kapele se začalo mluvit po jejich vítězství v soutěži Coca-Cola PopStar. Natočili debut Ztraceni v inspiracích, album je bohaté na hity. Skladby Motýl a Hvězdář úspěšně bodovaly v tuzemských hitparádách. Nyní vydali své druhé album Buď a nebe.


Na festivalu v Blansku také vystoupí další kapela, která triumfovala v soutěži Coca-Cola PopStar Temperamento. Hudební uskupení má za sebou debutové album Uno Momento a „předskakovali“ populárním Chinaski.
Připraveno je také vystoupení skupiny Prohrála v kartách, která minulý rok vystupovala jako předskupina Divokému Billovi na jejich skoro nekonečné koncertní šňůře, na které hráli produkci ze svých tří vydaných alb.


V nabídce festivalu vystoupí ještě Baklažán, Hm…, Beznadějný případ a mnohé další.
Festivalovým večerem bude provázet Štěpán Fadrný, vítěz hvězdné pěchoty, který se v rodném Blansku představí poprvé. Štěpána Fadrného bude doprovázet druhý vynikající a talentovaný moderátor. Jeho jméno však organizátoři zatím nechávají v tajnosti.
Kdo se dal už nyní zlákat festivalovou nabídkou, může si zakoupit vstupenku v předprodeji za dvě stě padesát korun v informačním centrum Blanka a dalších místechv Blansku. Na místě pak bude vstupenka stát tři stovky.