Koncert začíná ve tři hodiny odpoledne. Posluchači se mohou těšit na Marhulovu Českou mši vánoční a úpravy vánočních písní a koled v podání smíšeného pěveckého sboru Nota, komorního pěveckého sboru Leoš, vokálního kvarteta Fór a sólistů z řad studentů a absolventů boskovického gymnázia.

„Dosud jsme každý rok s dalšími boskovickými sbory vystupovali na tradičním vánočním koncertě v sokolovně. Letos nás nikdo neoslovil, tak jsme se poprvé rozhodli uspořádat samostatný vánoční koncert. To nám umožní předvést větší šíři repertoáru všech vystupujících a navíc dáme příležitost nadaným studentům a absolventům, aby se představili boskovickému publiku jako sólisté. Jsme také rádi, že takto můžeme přispět dobré věci,“ shrnuli sbormistři Lenka Bařinková a Martin Nerud.

Emanuel umožňuje denní pobyt lidem s těžším mentálním nebo kombinovaným postižením. „Děkuji všem organizátorům koncertu, že se rozhodli podpořit naše zařízení. Z případného výtěžku koupíme pomůcky, které umožní našim klientům zkvalitnit pobyt u nás,“ řekl vedoucí Emanuelu Ivo Krejčíř. Vstupenky na koncert je možné koupit v předprodeji na vrátnici boskovického gymnázia nebo v Galerii Otakara Kubína.