Legendární akce ze šedesátých let se vrací právě v době, kdy v regionu zanikají hudební kluby. Návštěvníci tak uslyší koncerty prvních čtyř kapel, které se nyní nemají kde předvést.

Oprášit Beat Salony se rozhodl Václav Stoupal poté, co si prohlížel staré časopisy o rockové muzice. „V uvolněné atmosféře koncem šedesátých let se objevily pozvánky na Beat Salony, na nichž se lidé seznámili s tehdejší nekomerční kulturou a bigbeatem v době totality,“ uvedl pořadatel.

Ten chce v mlýně publiku představit známé i neznámé kapely z Blanenska, které často zkouší v garážích, a lidé je dosud neslyšeli. „Některé skupiny mohou být mnohem zajímavější, než známé hvězdy, jiné zase spadají spíše do undergroundu,“ podotkl Stoupal.

Koncerty začnou v sobotu v sedm hodin večer. Na pódiu zahraje pop–rocková nadějná mladá krev Pseudo Gods. „Dále vystoupí instrumentální duo Devoted to You, nová kapela složená z protřelých polyinstrumen­talistů Ve vlastní šťávě a Got a Wolf s živelnou hudbou na hranici hardcoru,“ popsal Stoupal.

Lidé si však nevychutnají jen hudební vystoupení. Pobaví je také Jenda se stand up comedy. „Nastoupí před publikum a podle amerického vzoru je bude bavit slovním humorem,“ přiblížil Stoupal.