Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

24.9.2016

OBRAZEM: Všechno o Evropě. Letovičtí hostí mezinárodní setkání

Letovice – Všechno o Evropě je název mezinárodní kulturní a společenské akce, která se od čtvrtka do soboty koná v Letovicích. Přijeli i zástupci partnerských měst Letovic. Na programu bylo například vystoupení legendy světové opery Gabriely Beňačkové nebo příprava národních pokrmů v podání zahraničních hostů.

23.9.2016

OBRAZEM: Šíp a Náhlovský pobavili při Minipárty publikum v Blansku

Blansko – Po dvou letech znovu v Dělnickém domě v Blansku vystoupila zábavná dvojice Karel Šíp a Josef Alois Náhlovský. A to ve zcela nové talk show na motivy pořadu Všechnopárty. Ve čtvrtek večer se ukázali v zábavném představení nazvaném Minipárty.

22.9.2016

OBRAZEM: V blanenském Dělnickém domě zahrál kytarový mág Michal Pavlíček

Blansko – Cyklus kytarových koncertů Miloš Pernica a hosté nabídl ve středu večer hudební lahůdku. Zaplněný sál Dělnického domu v Blansku nejdříve rozehřála domácí formace HD Acoustic ve složení Miloš Pernica, Martin Štěpánek, Martin Müller a Dominik Pernica. Pak už na pódium nastoupila čtveřice hudebníků v čele s legendárním kytaristou Michal Pavlíčkem.

20.9.2016

OBRAZEM: Letovickou zámeckou jízdárnu zaplnila díla Olbrama Zoubka

Letovice – Významný český sochař Olbram Zoubek je například autorem posmrtné masky Jana Palacha nebo Pomníku obětem komunismu na Petříně. Nyní mohou jeho díla obdivovat lidé v zámecké jízdárně v Letovicích. Autor, který letos oslavil devadesáté narozeniny, se osobně zúčastnil vernisáže. Výstava potrvá do třicátého října.

16.9.2016

OBRAZEM: V Adamově vystoupila Radůza. S harmonikou i za klavírem

Adamov – Čtvrteční podvečer patřil v sále Městského kulturního střediska Adamov známé šansoniérce, harmonikářce a písničkářce Radůze.

15.9.2016

AZ-kvíz má novou dekoraci, pořad brzy oslaví 20 let

Brno /FOTOGALERIE/ – Festina lente je latinské přísloví. Jaký zní český překlad? Touto otázkou pod políčkem třináct s písmeny SP odstartovalo ve středu v Líšni natáčení 145. dílu vědomostní soutěže AZ-kvíz. Brněnské studio ho v premiéře odvysílá 26. října. Televizní soutěž uvidí diváci na obrazovkách po osmi letech z nové dekorace, s novou vnitřní grafikou i znělkou. Moderátoři a pravidla hry zůstávají stejné.

12.9.2016

Na festivalu poprvé rozdají Rajbasáky. Ze železa a vápence

Blansko – Okem dobrodruha. Soutěž amatérských krátkých filmů, které zachycují nevšední putování cestovatelů. Blanenští je promítají na třídenním Festivalu filmů, setkání a dobrodružství Rajbas. Ten se koná na konci listopadu. Autoři nejlepších snímků letos poprvé dostanou stylovou cenu. Sošku Rajbasáka. „Musíme jít s dobou. Náš festival se za sedmnáct let stal prestižní akcí, a když se mohou udílet Oskaři a Lvi, tak proč ne Rajbasák," okomentoval novinku s úsměvem šéf blanenského festivalu Milan Dany Daněk.

11.9.2016

OBRAZEM: Na svatebně vyzdobený zámek přijela Sněhurka s princem a sedm trpaslic

Blansko – Při příležitosti Dnů evropského dědictví byl blanenský zámek o víkendu nejen přístupný zdarma, ale navíc svatebně vyzdobený. Muzeum Blanenska tam už podruhé pořádalo pohádkové zámecké dny ve svatebním. Po loňské Popelce byla tentokrát v hlavní roli Sněhurka.

9.9.2016

OBRAZEM: Chalánková si pro výstavu pohrála s panely. V plenéru u elektrárny

Blansko – Plenér. To je název výstavy Venduly Chalánkové, která v sobotu od pěti hodin odpoledne začne v Galerii města Blanska. Autorka přijela o dva týdny dříve a díla pro výstavu tvoří přímo u Blanska. Konkrétně u solární elektrárny v Olešné.

7.9.2016

Napsal tři knihy. O historii vísky Těchov

Blansko – Posledních třicet let života v blanenské místní části Těchov mapuje nová kniha Josefa Vyláška. Právě vyšla a v pořadí je už třetí. Autor ji napsal jako součást projektu Fotokniha obce Těchov. Plánovaná série je tak úplná.

24.8.2016

OBRAZEM: Naivní amatérští umělci ze šesti zemí tvoří na zámku v Lysicích

Lysice – Šestnáct malířů a jeden řezbář z různých zemí tvoří tento týden na zámku v Lysicích. Při už třetím Mezinárodním setkání naivních a amatérských umělců, kteří se tam sjeli z Izraele, Rumunska, Slovinska, Finska, Slovenska i z České republiky.

AKTUALIZOVÁNO
23.8.2016

Filmy představí osobnosti. Lidé se dozví, jak se vedoucí skautů stal Bobrem

Blansko /FOTOGALERIE/ - Bobr. Jak přišel ke své přezdívce známý vedoucí skautského střediska Světla a duše skautingu v Blansku Jan Pořízek? Filmaři z blanenského studia Audiovisual Jan a Radek Popelkovi točí další snímky do cyklu Živá paměť města.

22.8.2016

Galerista Svoboda dopsal knihu. O proměně Blanska od šedesátých let do revoluce

Blansko – Od začátku šedesátých let po sametovou revoluci. Bezmála tři desetiletí. Za tu dobu se toho v ulicích Blanska změnilo opravdu hodně. Starou zástavbu v centru města postupně vystřídaly betonové kolosy v podobě výškové budovy na okraji Wanklova náměstí, obchodního centra na Rožmitálově ulici nebo velké budovy městského úřadu na náměstí Republiky. Dělníci se tehdy pustili do stavby několika rozlehlých sídlišť. Právě toto období mapuje kniha blanenského galeristy Pavla Svobody s názvem Proměny Blanska 1960 až 1989.

11.8.2016

OBRAZEM: Karolínce zahrála na blanenském zámku kapela A.M.Úlet

Blansko – Letní festival Muzika pro Karolínku míří pozvolna do finále. Publikum si vychutnalo už sedmý koncert z desetidílné série. Ve středu v podvečer zahrála v blanenském zámku formace A.M.Úlet. Koncert se kvůli nepříznivému počasí přesunul do prostor muzea, které na zámku sídlí.

31.7.2016

Letovický Festival 3+1: koupání, malování i rockový nářez

Letovice – Sobota odpoledne. Vedro k zalknutí. Na koupaliště, nebo raději zůstat doma v chládku? Na festival! Ten, kdo vyrazil do Letovic na Festival 3+1, se mohl ponořit do chladivé vody tamního koupaliště a ještě stihl poslouchat vystoupení kapel na pódiu.

25.7.2016

Četníci se vrátili na stanici, natáčení nového seriálu finišuje

Lesní Hluboké, Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Dva roky práce, více než sto šedesát herců, patnáct stovek komparzistů, ze zvířat opice či varan a natáčecí místa jako zámek Lednice, zřícenina Cornštejn či mlýn Štampach. Tyto a další zajímavosti provázejí nový seriál Četníci z Luhačovic, který Česká televize odvysílá příští rok.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

21.7.2016

OBRAZEM: Na pomezí jazzu, folku a indie. Karolínce zahráli muzikanti z Kupodivu

Blansko - Tradiční letní festival Muzika pro Karolínku se pomalu blíží do své poloviny. Na nádvoří blanenského zámku se ve středu odehrál v pořadí už čtvrtý koncert z desetidílné série. Tentokrát vystoupila brněnská formace Kupodivu.

20.7.2016

Cena města Blanska za kulturu? Soška putuje do muzea

Blansko – Muzeum Blanenska zařadí do svých sbírek zanedlouho bronzovou sošku. Místní jí říkají blanenská Venuše. V depozitáři končí nechtěně a její příběh má trpkou příchuť. Původně ji totiž měla dostat jako Cenu města Blanska za kulturu výtvarnice a učitelka Eva Kupová a další dvě osobnosti. Kupová ji v prosinci jako jediná nepřevzala. Kritizovala neprofesionální způsob řízení kultury ve městě.

18.7.2016

Mladí muzikanti se mohou hlásit do soutěže Olešnický kvítek

Olešnice – Hudební skupiny i jednotliví muzikanti do dvaceti let se mohou předvést na druhém ročníku soutěže Olešnický kvítek v Olešnici. Ti nejlepší dostanou možnost vystoupit na tradičním festivalu Olešnická kytka.

14.7.2016

Galerie zve na letní výtvarnou dílnu. Zájemci si vyzkouší tvoření všeho druhu

Blansko – Zajímavý způsob, jakým si lze zpříjemnit letní lenošení, nabízí pro příští týden Galerie města Blanska. Od pondělí do pátku se bude v jejích prostorách konat letní výtvarná dílna.

10.7.2016

Hudba, divadlo, filmy. Boskovice ovládl festival pro židovskou čtvrť

Boskovice /REPORTÁŽ/ – Sympatická blondýnka, která vypadá jako herečka Magda Vášáryová v legendárním filmu Postřižiny, v sobotu v poledne láká na pódium před Zámeckým skleníkem v Boskovicích. „Kdo má chuť, pojďte k nám. Můžete si vybrat šátek, naučíme se kroky a budeme tancovat na tradiční italskou hudbu," zve kolem stojící Kateřina Česalová z italsko-americké skupiny Khaossia. Jeden ze střípků pestrým programem nabitého čtyřdenního festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice 2016 právě začíná.

8.7.2016

Muzeum Blanenska zve na unikátní výstavu. Představuje Váchalův život a tvorbu

Blansko – Seznamte se s Josefem Váchalem aneb Napsal, vyryl, vytiskl a svázal. To je název hlavní sezonní výstavy v Muzeu Blanenska, kterou tam zájemci uvidí až do druhého října.

2.7.2016

OBRAZEM: V Boskovicích zahrál přední norský orchestr

Boskovice – Jaren Hornmusikkforening. To je název jednoho z předních norských orchestrů, který měl v pátek dopoledne hudební zastaveníčko na Masarykově náměstí v Boskovicích. Je složený z původních členů školních orchestrů, nadšených amatérů i profesionálních muzikantů. „Každoročně se účastní soutěží a je uznávaný jako jeden z elitních amatérských žesťových orchestrů v Norsku. Spolupracuje s norskými i zahraničními skladateli," řekl za pořadatele ředitel Základní umělecké školy v Letovicích Petr Křivinka.

30.6.2016

OBRAZEM: Nohavicovi tleskal zaplněný amfiteátr boskovického letního kina

Boskovice – Na dva tisíce lidí zaplnilo ve středu večer amfiteátr letního kina v Boskovicích, aby si užili koncert známého písničkáře Jaromíra Nohavici.

30.6.2016

OBRAZEM: Muzika pro Karolínku odstartovala. Na blanenském zámku zahrála Isara

Blansko – Tradiční letní festival na nádvoří blanenského zámku odstartoval. Sérii desíti koncertů zahájila ve středu skupina Isara z Mladé Boleslavi, která hraje muziku inspirovanou Kelty a irskou hudbou. Název kapely je jméno řeky Jizery v keltštině.

AKTUALIZOVÁNO
26.6.2016

Show Pink Floyd. Nad hlavami diváků proletělo růžové prase

Rájec-Jestřebí /FOTOGALERIE/ – Vzdát hold britské rockové kapele Pink Floyd přijeli v sobotu večer do amfiteátru bývalého letního kina v Rájci-Jestřebí stovky fanoušků. „Je to již čtvrtý ročník tradičního koncertu, na kterém vystupuje jedna z nejlepších tribute kapel Pink Floydů, brněnští Distant Bells. Vyznačují se nejen stoprocentním nasazením, ale i tím, že používají dobovou aparaturu," vysvětlil jeden z pořadatelů Jiří Muller.

22.6.2016

OBRAZEM: Děti hrály, tančily a zpívaly. Při příležitosti Dne hudby

Blansko – Kdo v úterý odpoledne šel kolem základní umělecké školy v Blansku, mohl obdivovat talent žáků z tamních přípravných oborů. Děti od pěti do osmi let tam ve zhruba jedenapůlhodinovém vystoupení tančily, zpívaly a hrály na hudební nástroje.

18.6.2016

OBRAZEM: Děti v Blansku tleskaly loutkám z Divadla Radost

Blansko - Bezmála tři měsíce mohli návštěvníci Muzea Blanenska navštívit výstavu loutek z brněnského Divadla Radost. Ta končí dvaadvacátého června a doplnila ji tvořivá dílna a divadelní představení. Jedno z nich si dětské publikum vychutnalo v pátek.

17.6.2016

Mademoiselle. Studentce psychologie ze Sloupu vychází druhá básnická sbírka

Sloup – Šestadvacetiletá Jolana Ševčíková ze Sloupu studuje psychologii. Ale také píše poezii. Koncem června jí vyjde už druhá básnická sbírka s názvem Mademoiselle. Nyní plánuje autorská čtení i turné po knihovnách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení