Další majetek v hodnotě zhruba půl milionu se podařilo zachránit. Všichni vyvázli bez újmy na zdraví. Deník o případu psal TADY.

Mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška řekl, že požár dostali pod kontrolu zhruba čtyřicet minut po ohlášení. Jeden z bytů plameny z velké části zničily. Hasiči vyhlásili první stupeň požárního poplachu. Z budovy, kde je osmnáct bytů, evakuovali šestnáct lidí.

„Evakuační autobus jsme vypravili proto, že se jednalo o objekt, který obývali senioři a bylo potřeba jim zajistit tepelný komfort,“ upřesnil zásah Mikoška.

Řidiči jezdí v Poříčí na autopilota. Ignorují semafory a blokují hasiče.
Řidiči na Poříčí v Blansku dál blokují hasiče, nově jim hrozí pokuta až 25 tisíc

Podle informací redakce hořelo v nedávno vybudovaném soukromém penzionu pro důchodce, který provozuje spolek z Benešova. „Naštěstí se nikomu nic nestalo. Chtěl bych moc poděkovat hasičům za profesionální zásah a poskytnutí zázemí v evakuačním autobusu. Paní, která ve zmíněném bytě žila, byla v době požáru mimo místnost. Nyní bydlí u přátel. Jiné náhradní ubytování se neřešilo. Ostatní obyvatelé se po odvětrání vrátili zpět do bytů,“ řekl zástupce spolku Petr Koudelka.

V posledních dnech vzal oheň střechu nad hlavou obyvatelům chaty v Jedovnicích. Na jejich podporu vznikla sbírka. Nepříjemný večer i noc zažili nedávno lidé na sídlišti v pětitisícovém Adamově. Vzplál tam byt v jednom z panelových domů.