Nad splavem v Adamově plave na hladině mrtvé tělo. Je zaklíněné ve větvích stromu. Takové oznámení přijali v pátek po druhé hodině odpoledne policisté na tísňovou linku.

Na místo museli vyrazit také potápěči, kteří mrtvého vytáhli z řeky Svitavy na břeh. Jednalo se o muže.

Boskovičtí strážníci mají opravenou služebnu. Snímek z června 2023.
Boskovice pohledem strážníků. Drobné krádeže a alkohol často řeší v centru města

„Podle prvotního ohledání těla na místě lékař neshledal cizí zavinění. V tuto chvíli nemám informace, že bychom už totožnost mrtvého muže znali. Případem se zabývají blanenští kriminalisté, mimo jiné prověřují databázi pohřešovaných osob,“ sdělil Deníku v pondělí policejní mluvčí Petr Vala.

Poblíž adamovského splavu funguje malá vodní elektrárna. „Když se tady to neštěstí v pátek vyšetřovalo a v řece byli potápěči, musela elektrárna fungovat v omezeném režimu,“ řekl provozovatel elektrárny Ivo Turek s tím, že se v této lokalitě podobných neštěstí v minulosti událo už několik.

Na Blanensku nejde v posledních měsících o jediný případ. Deník psal v listopadu například o nálezu těla na soutoku potoku Palava a řeky Svitavy v Blansku.

Policisté tehdy uvedli, že muž nezemřel násilnou smrtí. Příčinou měly být zdravotní problémy v kombinaci s tonutím. Mezi lidmi se však rychle šířily spekulace o bodnutí nožem. Policie to nekomentovala.

  • Připomeňte si, kde se stal případ z Blanska
Zdroj: Deník/Jan Charvát

PODCAST: Dějiny temné i tajemné. Když vraždil antrax

Zdroj: Jaroslav Krupka, Jakub Vítek