Trenér Tomáš Zeman už vypadá mnohem spokojeněji než na začátku sezony. Jeho tým je totiž pátý a má nesrovnatelně lepší formu. „Je to o hodně lepší, i když to pořád není úplně podle mých představ,“ říká v rozhovoru.

S Moravskými Budějovicemi jste prohráli díky gólu, který vstřelily devět sekund před koncem zápasu, to vás musí mrzet s takhle silným soupeřem…
Mrzí nás to hodně. Zvlášť, když jsme ještě osm minut před koncem vedli. Remíza by byla určitě spravedlivější.

Dalo se tomu zabránit?
No kdybychom neudělali chyby. Ale Budějovice jsou silný soupeř, spousta kluků tam hrála ještě loni první národní.

A když srovnáte nedělní utkání s tím prvním v Budějovicích, které jste prohráli 4:6?
Největší rozdíl byl v naší sestavě a výkonu. Celý zápas jsem se soupeřem drželi krok a hráli jsme už ve větší pohodě.

Po prvním domácím utkání, kdy jste prohráli 1:4 s Velkou Bíteší, jste na tiskové konferenci působil trochu roztrpčeně, říkal jste, že hráči musí začít pořádně trénovat a důsledně plnit pokyny, aby se něco zlepšilo. Teď se vám daří, vyhráváte, tým šlape. Takže už je všechno podle vašich představ?
Je to o hodně lepší, i když to není úplně podle mých představ. Ale je fakt, že hráči začali i víc trénovat, i když je jasné, že v krajské lize je přednější práce, zlepšila se fyzička, hrajeme ve větší pohodě s větší jistotou.

Fyzicky vás asi pořád předčí některé mladší týmy…
To ano, týmy jako Blansko nebo Uničov nás přebruslí, mají prostě mladší hráče. My se jich musíme udržet a využít hlavně naše zkušenosti. A to se nám také v posledních zápasech dařilo. Vemte si, že nejlépe je na tom bruslařsky asi Uničov a ten od nás dostal čtverku od Budějovic dokonce jedenáct gólů. I když fyzička je samozřejmě taky důležitá i pro nás.

Ale stejně se vám lépe hraje s hokejovějšími týmy, třeba s Budějovicemi často hrajete vyrovnané atraktivní zápasy.
To je pravda, nám kvalitnější soupeř víc vyhovuje. Proti týmům jako je Blansko, které mají takový ten destruktivní styl, se nám hraje hůř.

Proč nehrál v zápase s Budějovicemi také Gabriška, z velice produktivní dvojice Techniky nastoupil pouze Šedý?
Podle mých informací se Gabriška v zápase s Břeclaví narazil o mantinel a byl potlučený. Jestli tihle hráči nastoupí, záleží jenom na nich, my je nemůžeme nutit. Pro nás jsou to velké posily, Šedý na co šáhnul, to mu tam padlo, teď dával zase dva góly a Gabriška dělá velkou práci svým pohybem. Jejich góly nám pomáhají, když to týmu třeba zrovna nejde.

O víkendu hrajete na ledě předposlední Velké Bíteše. Jste jasným favoritem…
Tak podle papírových předpokladů jsme favoritem. Ale víte, že první utkání jsme doma prohráli a vyhrát i prohrát můžeme v této soutěži úplně s každým. bude záležet na přístupu hráčů, pokud to odehrají zodpovědně, věřím, že vyhrajeme, určitě jsem silnější.

Kdo bude chytat? V Blansku jste říkal, že nechcete měnit vítěznou sestavu a znovu jste postavil mladého Zrzu. Tým vyhrál, teď ale chytal proti Budějovicím zkušený Hrachovina.
Já opravdu zastávám pravidlo, že vítězná sestava se nemění, tady v krajské lize je to ale složitější, sestava se mění každý zápas podle toho, kdo je zrovna k dispozici. A v bráně chytal dlouho dobře Hrachovina, pak jsem tam dal Zrzu a taky chytal dobře. Proti Budějovicím jsem chtěl nasadit zkušeného Hrachovinu. Oba dva gólmani jsou velice kvalitní, já s nimi mluvím a rozhodně nechci, aby jeden půl sezony seděl na střídačce. Ty dva zápasy do vánoc se určitě ještě prostřídají, jenom nevím, v jakém pořadí. Pokud bude zdravý, nastoupí v Bíteši Zrza.