Čtvrtfinálová série se v krajské lize hraje na dva vítězné zápasy. Druhé utkání je na programu v sobotu od pěti hodin odpoledne na stadionu soupeře. V případě, že série skončí nerozhodně, o vítězi rozhodne nedělní duel na hodonínském ledu. „Čtvrtfinále na dva vítězné zápasy je strašně zrádné. Po vítězství v základní části jsme jednoznačnými favority a Blansko nemá co ztratit. Pokud první zápas doma nezvládneme, nečeká nás v Blansku nic jednoduchého,“ tuší Peš, jenž ovládl kanadské bodování základní části.

Devětatřicetiletý kapitán své statistiky nijak nepřeceňuje, ale roli lídra týmu přijímá. „Mé vítězství v hráčských statistikách je výsledkem práce celé naší pětky. Logicky se od nás očekávají góly i nyní v play-off,“ říká útočník, který nastupuje v prvním útoku vedle zkušených forvardů Jakuba Sajdla a Ľubomíra Vaškoviče.

Hodonín porazil Blansko ve všech vzájemných utkáních základní části, přesto si musí svěřenci kouče Michala Kuby dát na soupeře pozor. „Blansko je nepříjemný soupeř. Hrají ze zabezpečené obrany a těží z rychlých brejků. Upozorňuju kluky, aby si na to dali pozor. Musíme využít i výhody domácího prostředí. Nejen v prvním zápase, ale i v případném třetím rozhodujícím duelu by nás fanoušci hnali dopředu,“ spoléhá na domácí kulisu trenér Kuba.

Jestli má kouč pro čtvrtfinálovou sérií k dispozici kompletní kádr, nechtěl komentovat. „Jedná se o play-off. Nebudu nic prozrazovat a sestavu si nechám pro sebe,“ tají šéf hodonínské střídačky.