„Mohl vyhrát kterýkoliv z týmů, takže divákům se utkání muselo líbit. Rozdíl mezi námi byl jenom v té jedné vstřelené brance Boskovic," zhodnotil trenér domácích Petr Drahovzal. Vzájemná setkání obou okresních rivalů mívají podobný průběh. Hráči Blanska do nich vlétnou ve velkém a získají vedení. Pak ale přijde na řadu zkušenost, díky které Boskovičtí zápasy dřív nebo později otáčí.

V sobotu ale bylo všechno jinak. Hráči Minervy po buly vyrazili do prvního útoku, ze kterého Karný hned ve dvanácté vteřině skóroval. V osmé minutě pak přišla přesilovka hostů a v ní gól Světlíka. Karný si tentokrát připsal jen asistenci. Blanenští ale díky Davidu Bílému rychle odpověděli. A když stejný hráč dokázal poslat puk v leže za záda gólmana Boskovic podruhé, bylo jasné, že není o ničem rozhodnuto.

„Utkání se pravděpodobně lámalo na přelomu druhé a třetí třetiny, kdy jsme se nedokázali prosadit. Kluci málo stříleli na branku," vytkl svým svěřencům Procházka.

Ačkoliv obě strany před zápasem prohlašovaly, že se jedná o utkání, jako každé jiné, na ledě se ukázalo, že nervy hráčům pracují. Na trestné lavici se sešli v jednu chvíli dokonce čtyři boskovičtí hráči. Vzniklou přesilovku pět na tři ale Dynamiters nedokázali využít, na což v poslední třetině doplatili. Boskovice byly při obléhání branky domácích aktivnější. Střelu Světlíka ještě brankář Vlach vyrazil, na Maksovu dorážku už byl ale krátký. Oba týmy čekají ve třetím kole těžcí soupeři. Dynamiters vyrazí do Šternberka, Minerva bude doma hostit Kroměříž.

Dynamiters Blansko HK – SK Minerva Boskovice 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Branky: Bílý D. 2 – Karný, Světlík, Maksa

ONDŘEJ BACÍK