„Tým je nezkušený, ale zase spolu může hrát třeba patnáct let,“ říká v rozhovoru optimisticky trenér Antonín Veselý.


V prvním mistrovském utkání jste porazili Broumov-Bylnici, po debaklu v přípravě s Boskovicemi jste si asi pořádně oddechli.
To ano, spokojení jsme velice. Soupeř nás navíc evidentně podcenil, už před zápasem se ozývaly sebevědomé hlasy, vedoucí gól je navíc uspokojil.

Díky čemu jste hlavně vyhráli?
Rozhodlo nasazení a urputnost našich hráčů. Soupeř má velice ambiciózní tým plný zkušených hráčů, my máme věkový průměr dvacet a půl roku. Chybí nám zkušenost, musíme to dohánět bojovností. Taky jsme zvládli hru v oslabení a výborně nám zachytal gólman.

Vedli jste o dva a pak o tři góly, ale nechali jste pokaždé soupeře dotáhnout na rozdíl gólu. Projevila se v těch chvílích právě ta nezkušenost týmu?
Určitě. Máme jediného staršího zkušeného hráče, pětatřicetiletého Zdeňka Němce, který hrával za první ligu za Ytong a pak jsou to samí mladíci kolem dvaceti, těm starším je pětadvacet. Pro většinu je to první zkušenost s takovou soutěží. Proto máme takové výkyvy.

Soupeř dost fauloval, nesl porážku těžce?
Oni měli skvělé výsledky v přípravě a počítali automaticky s výhrou, ke konci zápasu už to neunesli a nevybíravě faulovali.

Měl jste před koncem strach o výsledek? V 59. minutě dali hosté dva góly a snížil na rozdíl branky.
Po gólech byli v laufu, klidně mohli ještě vyrovnat v posledních sekundách, naštěstí jsme to udrželi.

Jsou velké rozdíly v jednotlivých pětkách nebo mícháte zkušené hráče s nováčky.
Snažíme se to míchat, ale je otázka, jestli je pětadvacetiletý hráč zkušený. Zase je výhoda, že tento tým může hrát spolu třeba dalších patnáct let.

Už jste před sezonou zmiňovali, že hráči Dynamiters hrají zadarmo…
Ano, jsou to opravdu ryzí amatéři. Je to naprosto nesrovnatelné s podmínkami v jiných klubech krajské ligy. Ale hráče i trenéry to baví a dávají do toho všechno.