Dynamiters umí na dobré soupeře zahrát, důkazem byl minulý domácí zápas se Šternberkem. Meziříčí ovšem od začátku ukázalo svoji sílu. Hned po půlminutě hry ujel Nekvasil a otevřel skóre. Blansko poté trestuhodně nevyužilo jednu přesilovku a v té druhé dokonce inkasovalo druhou branku. Hosté pak nevyužili skoro dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku. Těsně před koncem první třetiny zfauloval v další slibné šanci Nekvasila Kuběna a rozhodčí nařídil trestné střílení. Nekvasil ale trefil jen tyčku.

Blansko se z první třetiny nepoučilo a po devíti minutách druhé části už prohrávalo už 4:0, hostující Křenek završil svůj hattrick. Domácí diváci už tušili, že z tohoto utkání žádné body nebudou. Ještě předtím totiž trefili domácí tyčku a nevyužili dvojnásobnou přesilovku. Ve 31. minutě korigoval skóre tradičně aktivní Skácel, ale to bylo v prostřední třetině všechno.

Dynamiters neměli svůj den, utekl jim i třetí nástup do třetiny a Křenek se v čase 42:37 po ležérní hře a nedůslednosti domácích trefil počtvrté. „Přestože od začátku kladu důraz na nástupy do třetin, které si musíme pohlídat, vůbec se to nedařilo, nechápu to," zlobil se trenér Dynamiters Zdeněk Grünwald.

V 6. minutě třetí třetiny skončil samostatný únik Skácela podražením a následovala přesilovka domácích. V 48. minutě se pustil do pěstního souboje, který rozhodčí nechali dohrát, domácí Jakubec se Sobotkou, ale nakonec ale skončil na ledě pod ním. Pak přišly asi nejlepší chvíle blanenského útoku. V 50. minutě při útoku hostů objel puk bránu, po odrazu od rozhodčího se ho zmocnil blanenský Jílek, obelstil i vysoko vyjetého gólmana a dostal puk do brány. Další gólovou šanci Blanska vychytal gólman Hladík tygřím skokem. Hra byla ve třetí části hodně vyostřená, i hosté hráli velice tvrdě, jakoby v zádech neměli pohodlný náskok. Otřeseného Němce dokonce po oplácení a úderu do hlavy z ledu vyprovodil domácí trenér a lékař Zdeněk Grünwald. „Já si myslím, že z naší strany ta tvrdá hra nevyplynula, my jsme jen pokračovali v tom, co začali domácí, a povolil rozhodčí," bránil se hostující trenér Vondráček.

Jeho tým už náskok pohodlně udržel a radoval se ze sedmé výhry v řadě. Velké Meziříčí předčilo domácí prakticky ve všem. Herně, v rychlosti, produktivitě a dokonce i v tvrdosti. „Hosté vyhráli zaslouženě, byli lepší i po technické stránce," uvědomoval si Grünwald. Dynamiters teď čekají dva zápasy pravdy. V sobotu v posledních Rosicích, které o víkendu prohrály v Uherském Brodě 8:4 a další víkend pak doma derby s Boskovicemi.

Minerva Boskovice přivítala v neděli Uherský Ostroh. Sebevědomí jí zlepšila čtvrteční výhra v Rosicích. „Nám nestačí jedna výhra, potřebujeme zvítězit v obou zápasech a konečně zlomit tu nepříznivou bilanci z domácího ledu," přál si před náročným týdnem sportovní manažer Boskovic Petr Hrachovina. A hráči ho vyslyšeli.

Diváci viděli od první třetiny zlepšený výkon a hlavně žádné inkasované góly. Ve třetí třetině už Minerva vedla 4:0. Soupeř sice snížil na rozdíl dvou branek, ale v závěru Boskovičtí ještě potvrdili výsledek gólem na 5:2. „Konečně jsem doma vyhráli, přestože jsme měli dost zraněných. Podržel nás dnes gólman," uvedl po utkání kouč Minervy Bohumil Prachař. V příštím kole přivítají Boskovice Uherský Brod.