Druhé semifinálové utkání bylo od začátku vyrovnané a také plné ostrých soubojů. V první třetině kralovali oba gólmani, domácí Jarmil Vlach i boskovický Jaroslav Chvátal za svá záda nepustili žádnou střelu, i když si museli poradit i s nepříjemně dotírajícími útočníky. Chvátal byl klíčovým mužem zápasu číslo jedna, v poli zase patřil k nejnebezpečnějším Popolanský. V 11. minutě mu domácí nabili na jednu z jedovatých střel. On si ale svoji zlatou trefu schovával až na konec.

Rozhodčí vylučoval docela přísně, za Stejskalem a Pelikánem postupně putovali na trestnou lavici po souboji u mantinelu i Berka s Honzekem, po hákování domácí Kuběna, za ním Bažant a hned po rozehrání Bílý a za Boskovice Dufek. Tři minuty před koncem první třetiny tak byla trestná lavice obsazená skoro jako střídačka, domácí na ní měli čtyři hráče, hosté dva. Mezitím se na ledě bojovalo o každý metr. Vlach vychytal samostatný nájezd Popolanského, Blansko zase nevyužilo nájezd ve vlastním oslabení. „Těžko jsme mohli hrát, co jsme chtěli, když jsme měli tolik vyloučených," posteskl si na disciplínu svých svěřenců trenér Blanska Zdeněk Grünwald.

Ve druhé třetině Boskovice proměnily přesilovku už po osmi sekundách, tečovanou střelou otevřel skóre v čase 24:13 Aleš Pelikán. Blansko pak ve své přesilovce zamknulo Boskovice v jejich pásmu, ale přes výborného Chvátala se nedokázalo prosadit. A přibývalo i soubojů. Nervy ujely Surému, který honil po hřišti Berku. O minutu později se do sebe před boskovickou bránou pustili pěstmi domácí Jílek s boskovickým Klimešem. Po velkém tlaku Blanska se v čase 35:47 prosadili hosté podruhé. Popolanský se kmital okolo brány, nakonec našel Pelikána a ten dal svůj druhou branku. Chvíli poté už neudržel nervy ani domácí Berka, který u mantinelu naložil Maksovi. Oba dostali i trest do konce utkání. Rozhodčí rozhodl po férovém souboji dost přísně, ale možná i díky tomu si udržel respekt celý zápas.

Třetí třetinu mohlo Blansko jen těžko začít lépe. Půl minuty po jejím začátku snížil po buly na 2:1 Antoňů, když puk přeskočil nohu Chvátala. Následovala dělovka Kocmana a další nebezpečné situace před bránou Boskovic. Pak diváci slavili vyrovnávací gól, ovšem puk jen skončil jen zezadu na bráně.

Překvapení na závěr

Boskovice se z tlaku vzpamatovaly až v přesilovce, kdy musel zase předvést pohotové zákroky Vlach. Dlouhou hru bez přerušení, kdy bylo blíž gólu Blansko, přerušilo vyloučení. V 53. minutě vychytal Chvátal Bažanta. Domácí vrhli do útoku to nejlepší, ale dál dopláceli na mizernou produktivitu a výborného Chvátala. Tři a půl minuty před koncem zápasu šel ven Surý za sekání a domácí trenér si vzal oddechový čas. V závěrečném náporu pomohla Blansku i power-play. Čtrnáct sekund před koncem Bažant tečoval Sedláčkovu střelu a vyrovnal na 2:2. Už to vypadalo, že v hektickém závěru gól nepadne, když se před Vlachem objevil osamocený Popolanský a vymetl levý rožek brány. Stihl to ani ne sekundu před závěrečnou sirénou, takže na led rovnou naskákala celá boskovická střídačka, aby s fanoušky oslavila druhou výhru v play-off a postup do semifinále. „Musím pochválit mužstvo jako celek, i když jsem to rozdýchával ještě asi tři hodiny po zápase," popsal boskovický trenér Martin Světlík.

Na straně domácích zároveň zavládlo obrovské zklamání. „Gól v poslední sekundě nepamatuji," poznamenal po zápase dlouholetý sportovní hlasatel Rudolf Šebela. A nezažili to ani trenéři obou týmů. Každopádně trefa to byla regulérní, Popolanský to stihnul ještě v zápase, byť o fous. „Chtěli jsme si pohlídat vedení, ale to se nám nepovedlo, Blansko snížilo a hrálo dobře. Sám jsem měl v zápase šancí dost, naštěstí to tam spadlo v tu správnou chvíli," poznamenal v rozhovoru přerušovaném oslavnými výkřiky Boskovických Popolanský. Domácí porážku přijali. „Boskovice hrály bez Fadrného, Karného nebo Veselého a stejně to zvládly, i když tam měly Popolanského, který je vynikající hráč. Ale hlavně předvedly výborný kolektivní výkon, za to je oceňuji," uznal výkon soupeře domácí trenér Grünwald. „Srovnali jsme a pak jsme propadli, asi jsme to chtěli rozhodnout ještě do konce zápasu. Popolanský má fazonu, jakmile ujede, zakončuje to, jak chce. Zřejmě jsme tu koncentraci asi na chvilku ztratili, měli jsme to hrát trochu jinak," rozebíral důvody prohry hned po zápase střelec vyrovnávacího blanenského gólu Petr Bažant. Podobně jako spoluhráči cítil velké zklamání. „Není to nic příjemného, ve vteřině všechno ztratit a vidět, jak se soupeř raduje," dodal.

Blansku sezona skončila, Boskovicím pokračuje ve středu v 18.00, kdy na domácím ledě přivítají semifinálového soupeře.

Play-off krajské hokejové ligy

2. čtvrtfinále

Dynamiters Blansko HK – SK Minerva Boskovice 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Branky: 41. Antoňů (Bílý, Kuběna), 59. Bažant (Sedláček) – 25. Pelikán (Dufek), 36. Pelikán (Popolanský), 60. Popolanský (Matouš)

Konečný stav série: 2:0 pro Boskovice