Za obhajobou loňského titulu a do druhé části ligy v novém roce vykročí hokejisté Minervy Boskovice se ztrátou jednoho bodu na Velké Meziříčí, které ovšem má jeden zápas k dobru. Navíc s ním Boskovičtí doma v jedenáctém kole prohráli 3:4. „Já druhé místo považuju jen za nějaké číslo ve sloupci. Loni jsme šli do play-off ze třetího místa a vyhráli jsme je. V podstatě je důležité, abychom byli do čtvrtého místa a měli výhodu domácího prostředí v prvním kole. V semifinále a ve finále se výhoda domácího prostředí maže. Mužstva jsou tak vyrovnaná, že rozhodovat bude momentální forma a ne domácí led,“ zdůraznil trenér Minervy Svatopluk Vařeka.

TJ Vilémovice fotbal I. B třída - skupina A.
Výsledky udělala dobrá parta, říká manažer fotbalových Vilémovic Grégr

Proto v jeho hodnocení zatím odehrané části krajské ligy převládají pozitiva. Především to, že mužstvo ve většině zápasů zvládlo roli favorita. „Jako obhájci titulu se pro vám chce každý soupeř vytáhnout. Psychicky jste někde jinde, protože vy musíte vyhrát, zatímco oni nemají co ztratit. Zvládli jsme to, prohra s Velkým Meziříčím není podstatná. Kdybychom zbytečně neztratili body s Uherským Hradištěm, tak jsme možná byli na prvním místě,“ ohlédl se kouč.

Podzimní část soutěže Boskovičtí ukončili vítězstvím nad břeclavskými Lvy a trenér s uspokojením zdůraznil, že tak splnili plán a udělali si hezké Vánoce. Hosté jsou na devátém místě tabulky, ale Vařeka výhru neviděl jen jako splněnou povinnost. „Jak už jsem naznačil, postavení v tabulce mnoho neznamená. V této soutěži může každý porazit každého, když bude mít trošičku štěstí. Když mužstvo zahraje a gólman zachytá. My jsme se o tom přesvědčili v Uherském Hradišti,“ znovu připoměl Vařeka.

Kromě této prohry na Slovácku prý opravdu žádné větší negativní věci nezaregistroval. „V krajském přeboru je to tak, že hrajete tak, jak se vám k zápasu sejdou kluci. Proto je důležité mít dost široký kádr. A ten my máme. Navíc dorostence, se kterými můžeme plnohodnotně počítat. Šmahel a Šmíd si už zahráli a vedli si velice dobře. Brankářskou trojkou je Kilzer, který ještě nechytal, ale nebojíme se toho. Pomalinku se snažíme tyto kluky nasazovat do zápasů, aby si zvykli na větší rychlost a kontakty se staršími hráči. Tedy soupeře, ale i našimi, od kterých mohou čerpat zkušenosti,“ dodal trenér Minervy.

Po posledním mistrovském zápase měl jeho volnější režim. Před Štědrým dnem byly na pořadu dva tréninky, mezi svátky jeden. V prvním týdnu v novém roce tým najede na klasický soutěžní tréninkový režim. „My máme v dalším kole volný los, takže máme dost času, abychom se dobře připravili,“ ujistil Vařeka.


BEZ KRAJÁNKŮ


V Dynamiters Blansko je nálada chmurnější a trenér Zdeněk Grünwald připouští zklamání. „Předposlední místo se mi nemůže líbit. Ve druhé části se musíme soustředit na to, abychom porazili Rosice a pokusili se porazit Břeclav a Uherské Hradiště. To jsou mužstva, která se v tabulce nacházejí kolem nás, a s nimiž jsme měli uhrát víc. Tohle jsou povinná vítězství, a kdyby se nám podařilo utrhnout nějaké body s někým z ostatních, bych za to rád,“ představil svůj pohled na odehranou část soutěže.

V přestávce chce se svým týmem pilovat především obrannou hru, aby Dynamiters dostávali co nejméně gólů. „Z toho budeme vycházet a měli bychom lépe využívat chyb soupeřů, abychom sami nějaké góly dali. Nic lepšího asi letos od nás nikdo nemůže čekat,“ naznačil co dál.

Příčina současného stavu je podle něj v kádru mužstva. Přitom podmínky pro jeho přípravu jsou srovnatelné s ostatními. „Dnes je to o tom, že většina mužstev má v kádru hráče s nějakou bohatější hokejovou zkušeností, protože prošli vyššími soutěžemi. Tím, jak se zredukovala druhá liga se jich v krajském přeboru objevilo poměrně dost, ale my žádné takové hráče nemáme. Ani prostředky, abychom je k nám přivedli, protože bohužel, tito kluci samozřejmě zadarmo hrát nebudou,“ dodal Grünwald.

Úsměv na jeho tváři vyvolala otázka, zda by našel alespoň něco pozitivního na nevydařeném podzimu. „Nic mě nenapadá. Ale snad jedna věc existuje. A to, že v kabině trvá takový ten optimistický duch. Jediný, kdo je zlomený, jsem asi já. (úsměv) Kluci se z porážky během deset minut otřepou a pak jsou v klidu, já mám zkažený celý víkend,“ ulevil si Zdeněk Grünwald.

Tabulka po podzimní části:
1. Vel. Meziříčí 12 9 2 1 0 79:34 32
2. Boskovice 13 9 2 0 2 71:43 31
3. Uničov 12 6 2 1 3 68:51 23
4. Vel. Bíteš 12 6 1 2 3 56:52 22
5. Kroměříž 13 5 2 2 4 52:55 21
6. Uh. Brod 12 6 0 3 3 62:45 21
7. Uh. Ostroh 12 6 1 1 4 62:50 21
8. Uh. Hradiště 12 4 0 0 8 49:58 12
9. Břeclav 13 3 1 0 9 46:69 11
10. Blansko 13 1 1 1 10 38:83 6
11. Rosice 12 1 0 1 10 45:88 4

Důležité zápasy: Boskovice – Uničov 5:4 pp, Boskovice – Velké Meziříčí 3:4, Blansko – Boskovice 2:4, Boskovice – Blansko 7:2, Břeclav – Blansko 6:5, Rosice – Blansko 4:5 (sn).

Příští zápasy: Blansko – Velké Meziříčí, sobota 6. 1. (18.00). Boskovice – Rosice, sobota 13. ledna (17.00).

V krajské hokejové lize porazila Minerva Boskovice (v červených dresech) břeclavské Lvi 5:1.
Hokejisté Boskovic zkrotili břeclavské Lvy až ve druhé třetině