Po bodově vyprahlé žni z přelomu listopadu a prosince dostal blanenský tým nový impuls.Nejprve se chytil v duelu s vedoucím Hodonínem. V dalším domácím střetnutí přetlačili Blanenští dalšího řízného soka Techniku. Naposledy si poradili ve středu s Karvinou.

Na severu Moravy přežilo Blansko v první minutě Sabelovu tutovku. Jeden z nejzkušenějších hráčů hostů, Látal, zazmatkoval, přišel o kotouč a Sabelovu jedovku švihem z mezikruží musel Jirkův vyřešit reflexivním zákrokem. V páté minutě odpověděl na gólovou příležitost domácích Pazdera. Jeho střela z těžkého úhlu klec Karviné minula. O minutu později se napřáhl na modré čáře Sedláček. Překonaného Volfa zachránila tyč. Další velkou příležitost Blanska zlikvidoval v osmé minutě Volf, když zmařil Hrůzův samostatný nájezd.

První branka utkání padla po spolupráci dvojice Šlapanský, Kroupa. Na Kroupovu střelu mezi betony byl Volf krátký.
O šanci na vyrovnání se domácí připravili v závěru první dvacetiminutovky. Gólman Jirkův nejprve vychytal v průzračné šanci Pavla a následně i Krayzela.
Na začátku druhé třetiny nevyužilo Blansko dvě přesilovky. Naopak Karviná svoji početní výhodu přetavila ve vyrovnání. Prosadil se útočník Pavel, který trefil švihem nad Jirkůvovu vyrážečku.

SK Karviná – HC Blansko 2:3 (0:1, 1:1, 0:1), 14. Kroupa (Šlapanský), 38. Hrůza (Sedláček), 52. Hrůza (trestné střílení).
Vyloučení: 6:9, hosté Kroupa 10 min. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:29. Rozhodčí: Havlík. Diváků: 200.

Blansko: Jirkův – Raška, Provazník, Sedláček, Strýček, Laga, Buďa – Látal, Šlapanský, Hrůza – Horáček P., Pazdera, Kroupa – Odehnal, Tesař, Otoupalík.

Vedení vrátil Blansku v osmatřicáté minutě Hrůza, jenž zakončil samostatný nájezd střelou pod víko. V padesáté druhé minutě se řítil na domácí branku opět Hrůza. Gólman Volf ho podtrhl. Následné trestné střílení Hrůza s jistotou blafákem proměnil. Tři minuty před koncem Karviná snížila. Závěrečná power play domácích v poslední minutě již na výsledku nic nezměnila.