Přes dvě stovky diváků byly zvědavé na odvetu s Moravskými Budějovicemi. První utkání Boskovice prohrály po boji těsně o gól a vypadalo to na druhé drama. „Já jen doufám, že zápas nebude zbytečně vyhrocený,“ přál si před zápasem trenér Budějovic, pro které bylo finále přípravou na kvalifikaci o baráž.

Přání se mu splnilo vrchovatě. Namísto atraktivní bitvy, kterou domácí už tolikrát předvedli, bylo utkání od začátku jednoznačnou záležitostí pro hosty. Do vedení ale šli až v první minutě druhé třetiny po střele Kundely. Domácí pak měli výhodu dvou přesilovek, ale nevyužili ji. Naopak, Hrachovina ještě zasahoval proti další gólovce Kundely.

„V prvních minutách první a druhé třetiny nás Budějovice k ničemu nepustily, to skóre neodpovídá jejich převaze,“ okomentoval to Hrachovina, který si na nedostatek práce stěžovat nemohl.

Ve 29. minutě přišla největší šance domácích na naskočení do zápasu. Minutovou přesilovku Minervy pět na tři ale hosté ubránili a pokračovali v pohodové jízdě za titulem.

Ve 33. minutě se dostal před Hrachovinu Zahradník, ten jeho střelu pohotově vyrazil, jenže na rychlou dorážku Sechovce už neměl.

Po pěti minutách poslední části se za záda boskovického gólmana nešťastně odrazil puk potřetí a bylo po zápase. A to musela Minerva přežít ještě třetí třetinu. Přežila ji se ctí, inkasovala už pouze jednou, v 50. minutě se přesně trefil Zahradník. Nutno dodat, že hostům vlažné tempo vyhovovalo, rozhodně se zběsile nehnali za divokým výsledkem, duchem už zřejmě byli v kvalifikaci, kterou začínají už ve středu.

„Bohužel jsme nehráli v kompletní sestavě, v zápase ještě odešli dva hráči. Se soupeřem jsme drželi krok tak půl zápasu. Ale myslím, že jsme ve finále ostudu neudělali,“ sdělil po zápase trenér Minervy Tomáš Zeman.

Boskovice tak neobhájily titul z loňska, kdy Budějovice play-off nehrály, Moravské Budějovice pokračují v bojích o postup do druhé ligy.

Rozhovor s trenérem Minervy Tomášem Zemanem najdete v pondělním vydání Blanenského deníku Rovnost

2. zápas finále play-off krajské hokejové ligy

SK Minerva Boskovice – HC Moravské Budějovice 2005 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

20:28 Zahradník (Křenek), 32:38 Sechovec PP (Zahradník), 45:30 Dostál (Vlašín, Prkna), 49:32 Zahradník (Kundela).

Boskovice: Hrachovina – Provazník, Karlíček, Maksa, Honzek, Halamka, Karný, Chlup, Holý, Kroupa, Veselý, Látal, Okénka, Blaha, Harmim.

Vyloučení: 7:6, využití 0:1

Diváci: 208

1. zápas: 4:3

Konečný stav série: 0:2