Předchozí zápas sTechnikou se vám hrubě nevyvedl. Vnásledujícím kole jste navíc přijeli na led prvního týmu tabulky…

Vzápase sTechnikou jsme totálně vyhořeli. Nedá se říct nic. Byl to od nás tragický výkon. Ale už je to pryč. Museli jsme se připravit na další důležitý zápas sNovým Jičínem. Hlavně na jejich přesilovky. Avyplatilose.

Jenže ani tento zápas jste nezačali dobře. Jirkův kapituloval prakticky zprvního útoku…

Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany. Až na úvod první třetiny se nám to celkem dařilo. Dostat branku hned ve druhé minutě je vždycky špatné, ale my jsme se ipřesto pořád snažili držet naší hry. Podařilo se nám Jičín udržet na jedné brance. Vposlední třetině vyrovnat a otočit.

Vprvní třetině byl ještě jeden důležitý moment. Zledu musel vpatnácté minutě pryč centr zvašeho útoku Šlapanský. Co sestalo?

Milošovi praskl nůž na brusli. Smůla. Nakonec se vnaší lajně točili dva centři, ale zvládlose.

Vzápase se vám podařil neskutečný kousek. Za šedesát minut jste měli jenom dva vyloučené hráče. Apřitom sdisciplínou na ledě mělo Blansko občas problém. Šli jste dosebe?

Tak před zápasem jsme si řekli, že základ úspěchu bude držet nervy na uzdě. Neoplácet a nechat se co nejméně vylučovat. Přesilovky jsou totiž velkou zbraní Jičína. Mají je dobře nacvičené a dávají znich hodně branek.

Jičín vedl až do poslední třetiny ogól. Třináct minut před koncem jste vyrovnali a těsně před koncem jste dal rozhodující branku. Byla pro vás nejdůležitější vsezoně?

Hráli jsme sprvním mančaftem, potřebovali vyhrát. Důležitá byla, ale neřekl bych že nejdůležitější.

Čekají vás poslední dva zápasy základní části. Na Techniku máte na čtvrtém místě jednobodový náskok…

Prioritou je pro nás čtvrté místo. Nemůžeme kalkulovat stím, že Technika vHodoníně prohraje nebo ztratí body někde jinde. Nesmíme se ohlížet na ostatní týmy. Stačí vyhrát dva zápasy, a pak čekat, koho dostaneme do playoff.

Celou sezonou se potýkáte sřadou zranění. Snad jako jediný tým jste před play off neposílili. Budete mít vrozhodujících zápasech vyřazovací části dostsil?

Je fakt, že máme dost kluků zraněných nebo nemocných, ale věřím, že se do play off dáme dokupy.