„Bod by byl s posíleným Prostějovem dobrý, ale vzhledem k průběhu zápasu je to ztráta,“ uvedl po utkání trenér Techniky Vlastimil Odehnal

HK Jestřábi Prostějov – VSK Technika Blansko 3:2 (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0)

44. Hajas (Smejkal, Piecha), 60. Smejkal (Matějka, Piecha), 66. Piecha – 23. Látal (Rajnoha, Benýšek), 41. Látal (Fischer, Pazdera). Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.

Technika:
Novák – Pálka, Rajnoha, Pazdera, Šindelář, Žalud, Úlehla, Fischer, Benýšek, Látal, Hrůza, Tesař, Kroupa, Odehnal, Veselý, Rajnoha, Tobiáš. Trenér: Vlastimil Odehnal.

V úvodním dějství zápasu mohl diváky zahřát jen prostějovský kapitán Lukáš Duba, který však v první šanci utkání mířil vedle. Na druhé straně zahrozil jen Odehnal o deset minut později, ale Sedlář v brance Jestřábů jej vychytal.

Po změně stran nejprve nevyužil svoji první velkou šanci Piecha a Technika vzápětí trestala. Domácí zadáci trestuhodně zazmatkovali a pro trojici osamocených blanenských hráčů nebyl problém vymyslet úvodní branku utkání, o kterou se postaral Petr Látal.

Šanci na vyrovnání odmítl ve 28. minutě Stanislav Hajas, překonat brankáře Nováka se pak nepodařilo ani v závěru druhé třetiny ze závaru, který vznikl po tvrdé střele Bordowskiho. Po této situaci se na ledě strhla menší šarvátka a právě Bordowski vyfasoval trest 2 + 2, za Techniku si šel na dvě minuty sednout Rajnoha.

Tato situace byla klíčová pro úvod třetí třetiny. Už v přesilovce Blanska se totiž podruhé v zápase prosadil Látal a Jestřábi rázem čelili dvoubrankovému náskoku hostí. Pomohlo jim ale následné vyloučení Pálky. Po střelách Smejkala a Piechy dorazil kotouč do branky Hajas a vykřesal pro Prostějov naději.

I přes evidentní převahu domácích ale vyrovnání stále nepřicházelo. V čase 59.44 se však nechal vyloučit hostující Tesař a Jestřábi měli šestnáct vteřin na to, aby přesilovku využili. A povedlo se, nahrávky Matějky a Piechy zužitkoval Filip Smejkal, který osm vteřin před koncem základní hrací doby vystřelil Prostějovu prodloužení.

V něm měl každý tým po jedné velké šanci, ale jak Hajas, tak následně Veselý neuspěli. Na řadu přišli samostatné nájezdy a s nimi galapředstavení Martina Piechy. Ten ve druhé sérii srovnal na 1:1, střelci byli ale úspěšní i ve třetí sérii a jelo se kdo z koho.

Zodpovědnost na prostějovské straně vzal na sebe Piecha, který parádním blafákem rozvlnil síť brankáře Nováka. Za Techniku srovnal Hrůza a drama pokračovalo. K velkému překvapení se na pátý a svůj už třetí nájezd rozjel znovu Piecha a znovu se nemýlil. Hrůza se vzápětí pokusil o podobný kousek, ale svůj blafák do forhendu nedotáhl a dva body zůstaly v Prostějově.

„Po tom průběhu musím být spokojený. Byli jsme osm vteřin od prohry, nakonec máme alespoň dva body. Před zápasem by to bylo málo, ale takto díky bohu, že je máme,“ hodnotil utkání kouč Prostějova Aleš Tomášek. „Prostějov měl tři prvoligové pětky, neměli jsme co ztratit. Je škoda, že jsme udělali chyby, po kterých domácí srovnali,“ litoval po zápase trenér Blanska Odehnal.

MARTIN DOSTÁL
HYNEK SKOTÁK