Mezi ostudnými výprasky totiž probleskují také vítězství. Některá dost překvapivá. Po víkendovém debaklu v Opavě si tým kouče Odehnala fanoušky mírně udobřil, když na domácím ledě porazil těsně favorita z Orlové. Rozhodující branku vstřelil deset minut před koncem po přihrávce Pazdery Fischer. V závěrečné dvouminutovce při power play Orlové však domácím zachránil tři body několika výtečnými zákroky Jirkův.

Orlová se zatím ve druhé lize pere společně s Hodonínem a Přerovem o druhé místo. V Blansku začali severomoravané pěkně zostra a hned v jednačtyřicáté vteřině prostřelil domácího gólmana Jirkůva Stránský. O tři minuty později bylo vyrovnáno, když se na druhé straně prosadil Brzobohatý.

Hra sice měla spád, ale hráči Techniky byli v přechodu do útočného pásma příliš zbrklí. Orlová zase hrála až příliš profesorsky a jakoby čekala, že domácí odpadnou fyzicky. Jenže Blansko se i přes řadu nepřesností dostalo do několika slibných šancí.

Zkraje druhé třetiny napálil v přesilovce Michal Rajnoha tyč a po kiksu zadáků Orlové zlikvidoval blafák Veselého výtečně chytající Šafránek. Jeho protějšek Jirkův se také několikrát musel vytasit s vynikajícím zákrokem. Ve dvaatřicáté minutě byl ale krátký na střelu Stránského v oslabení.

O chvíli později měli domácí šanci na vyrovnání. Studený šel totiž po krosčeku na Michala Rajnohu pod sprchy. Pětiminutová přesilovka v podání Blanska byla ovšem tragická. Orlová i ve čtyřech vyučovala bezradné hokejisty Techniky a nebýt gólmana Jirkůva, mohla jít do gólového trháku. Trapas ukončil na poslední chvíli Stehlík a vyrovnal na 2:2.

V závěrečné dvacetiminutovce sice šláply oba týmy na plyn a vytvořily si několik šancí, jenže oba gólmani čarovali. Vítěznou branku Techniky vstřelil deset minut před koncem Fischer. V úplném závěru zkusila Orlová ještě power play ale Jirkův už byl neprůstřelný.

Technika Blansko – Orlová 3:2 (1:1, 1:1, 1:0), Brzobohatý, Stehlík, Fischer.