V dalším kole druhé ligy dostala Technika výprask v Hodoníně a naprázdno vyšla také v neděli na domácím ledě se Vsetínem. Nevyužila pět přesilovek a prohrála 0:2.

Valaši vyrukovali na blanenské hokejisty bez respektu a dostali je hned od úvodních minut pod tlak. Hosté byli mnohem důraznější v osobních soubojích a lépe kombinovali. Zato Technika se do obranné třetiny Vsetína dostávala zřídka a pozornost gólmana Hromady testovala jen z uctivé vzdálenosti.

V první třetině padl jediný gól a to do domácí sítě, když brankáře Jirkůva překvapil ve 14. minutě střelou z ostrého úhlu Hrňa. Blansko mohlo v závěru úvodní dvacetiminutovky vyrovnat ve dvou přesilovkách, ale obě prohospodařilo.

Také ve druhé třetině blanenští hráči nenašli úspěšný recept na překonání vsetínské obrany. Velkou šanci zahodil ve 34. minutě Tesař, když zblízka nepropálil gólmana Hromadu. To hosté byli v útoku mnohem nebezpečnější a Jirkův měl plné ruce práce.

Na rozdíl dvou branek zvyšoval po závaru před blanenskou klecí v 48. minutě Sakrajda. Poté hráli domácí dvakrát v početní výhodě. Vsetínský brankář Hromada byl však neprůstřelný. Také závěrečná domácí power play vyšla naprázdno.

Blansko se i po porážce drží ve druhé lize na desátém místě. V sobotu nastoupí Technika na ledě lídra tabulky Valašského Meziříčí.

Blansko – Vsetín 0:2 (0:1, 0:0, 0:1), 14. Hrňa, 48. Sakrajda.

Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0.
Blansko: Jirkův – Pálka, Šindelář, Vozdecký, Rajnoha M., Žalud, Úlehla, Zítka – Hrůza, Benýšek, Látal – Odehnal, Tesař, Kroupa – Brzobohatý, Veselý, Mífek – Fišer, Polanský, Rajnoha K., Tobiáš.


JAN CHARVÁT
RUDOLF ŠEBELA