Vsetín – Technika Blansko 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Vsetín stejně jako v minulém utkání v Přerově posílili zlínští mladíci Bořuta, Finsterle Ondráček a hned dva z nich se zapsali do střelecké listiny. Domácí tým sice působil aktivněji, ale zezačátku zápasu se nikdo nedostával do šancí. Teč Ondráčka pouze minula Novákovu branku. První gól přišel až ve druhé přesilovce Vsetína. Sakrajda si na modré čáře vytvořil prostor a prostřelil hostujícího gólmana. Minutu před koncem třetiny napodobil svého spoluhráče obránce Bořuta a Technika šla do kabin s dvougólovým mankem.

Góly dodaly domácím útočníkům sebevědomí, Novák ve druhé třetině likvidoval jednu střelu za druhou. Spoluhráčům, kteří ho často nechávali napospas útokům soupeře, bezchybným výkonem pomohl zachránit ve druhé třetině nulu. Při jedné z nebezpečných střel mu pomohla i tyčka.

Technika se z matného výkonu nevzpamatovala ani ve třetí třetině. Na domácí obranu toho moc hosté nevymysleli. Naopak museli čelit dalším útokům Vsetína. Ten ze 48. minuty přinesl další gól. Po ukázkové kombinaci se puk dostal k volnému Vaňkovi, který se zblízka nemýlil.

Technika se začala probírat až hodně pozdě. Za gólmana Plška zasáhli nejprve obránci, hostům nepomohly ani protesty ua neuznaný gól, pak se ale dvě minuty před koncem přece jen dočkali. Na 1:3 snížil Benýšek, který domácího gólmana z bezprostřední blízkosti nadvakrát překonal.

V závěrečné power-play už hostům vabank nevyšel, domácí Ondráček z půlky hřiště završil trefou do prázdné brány skóre utkání. „Je to škoda, poslední zápasy jsme odehráli dobře. Máme mladý tým s velkými výkyvy,“ litoval Tesař.

Na středu chystá do Blanska autobus fanoušků lídr druhé ligy skupiny východ Valašské Meziříčí. „Je to poslední letošní zápas. Proti favoritovi nemáme co ztratit. Aspoň bod by se na Vánoce hodil,“ přeje si útočník Techniky Tesař. Zápas začíná v šest hodin večer.