HC Uničov – Technika Blansko 5:4 (3:0, 1:2, 1:2)
Branky: 39. Mífek, (Šindelář), 39. Hrůza (Rajnoha M., Mífek), 53. Hrůza (Mífek), 60. Rajnoha K. (Rajnoha M.).

Nakonec těsnou prohru s Uničovem Technika doladila až v poslední minutě, po celý zápas prohrávala o dva až čtyři góly.

Blanenští předvedli v Uničově další katastrofální úvod. V 6. minutě už prohrávali 0:2 po trefách Čížka a Sršně.

Pět minut po začátku druhé třetiny Technika prohrávala 0:4 a zdálo se, že je rozhodnuto. Ovšem dva rychlé góly v 39. minutě Mífka a Hrůzy hosty nabudily a hnaly do útoku. Jejich nadšení zchladil v 49. minutě Drábek, který zvýšil na pohodlných 5:2 pro domácí. Na gól stihl ještě zareagovat Mífek.

V posledních vteřinách zápasu předvedli ukázkovou spolupráci bratři Rajnohové. Kamil využil přihrávku Michala a z brejku překonal domácího gólmana počtvrté. Gól však přišel už příliš pozdě, a tak si Technika připsala další prohru.

„První třetina byla z naší strany katastrofa, ve druhé třetině jsme začali po čtvrtém gólu hrát a byli jsme až do konce zápasu lepší. Bohužel nehraje se na čtyřicet, ale na šedesát minut,“ litoval po zápase trenér Techniky Vlastimil Odehnal.

Technika Blansko – HC Frýdek–Místek 1:3 (1:1, 0:2, 0:0) Rajnoha K.
Vyloučení: 5:8. Diváků: 150.
Technika: Jirkův – Pálka, Rajnoha M., Šindelář, Dufek, Vlašín, Odehnal – Hrůza, Veselý, Mífek, Fischer, Tesař, Rajnoha K., Úlehla, Benýšek, Truhlář, Skácel.

V nedělním zápase s Frýdkem – Místkem si Technika mohla spravit chuť. Soupeř nepředváděl žádné velké výkony a v tabulce byl za Blanskem. Místo toho ale Blanenští v domácím zápase opět prohráli. „Byl to jeden z nejhorších výkonů této sezony,“ zlobil se po utkání trenér Techniky Vlastimil Odehnal.

A zase přišel nezvládnutý začátek. V 5. minutě se trefila nová posila Frýdku David Kostelňák. Po dvou minutách srovnal za Techniku Kamil Rajnoha. Blansko poté nedokázalo překonat obranu Frýdku ani ve dvou přesilovkách.

Domácí nevyužili ani přesilovku pět na tři od 23. minuty. Jirkův v blanenské bráně kapituloval podruhé ve 34. minutě, kdy se trefil Gelčák. Hosté vedení pozorně bránili a těsně před druhou přestávkou navíc přidali v početní výhodě třetí branku. Výsledek udrželi i přes poslední třetinu.

„Frýdek nepředvedl žádný oslnivý výkon, pouze zodpovědně bránil. My jsme hráli mdle a bez nasazení. Máme sice nové mužstvo, ale rozhodně má na to být trochu jinde. Z předvedeného herního projevu budeme muset vyvodit důsledky,“ dodal Odehnal.