„Myslel jsem, že se podaří přilákat diváky, to se nepovedlo,“ dodává k tomu trenér Techniky Vlastimil Odehnal. Jeho tým už podepsal smlouvu na patnáct let v Rosicích. Stovka diváků viděla v Blansku další rozlučku s druhou hokejovou ligou. Uničov přišel o hráče, padá ke dnu a přijel s juniory. Výrazně tak vybídl domácí hokejisty k důstojné derniéře.

Technika začala proti Uničovu, nad kterým ještě letos nevyhrála, lépe. V šesté minutě ji po trefě zblízka poslal do vedení Šindelář. Hosté ale ještě do přestávky vyrovnali. Ve druhé třetině nevyužil ani jeden tým přesilovky, domácí se ale radovali ze dvou gólů. Hostujícího gólmana překonal nejprve zblízka Tesař a po něm střelou z kruhu Mífek.

V 46. minutě Blansko využilo přesilovku, když na 4:1 zvyšoval Kamil Rajnoha. Parádní trefou pod víko zvýšil na 5:1 Kroupa. Technika poté povolila v soustředění a dovolila Uničovu dvěma góly zkorigovat skóre.

Technika výhrou prolomila sérii devíti proher. „Sice jsme vedli o čtyři góly, ale dělali jsme opět hrubé individuální chyby a inkasovali dva hloupé góly,“ uvedl Odehnal. Technika Blansko jede v sobotu k poslednímu zápasu v letošní sezoně i pod tímto názvem do posledního Frýdku-Místku.

„Ve Frýdku chceme určitě vyhrát, vedení nám dalo před posledními zápasy nůž na krk,“ uvažuje trenér Odehnal. Technika má před posledním kolem šanci skončit na až nečekaně milosrdném devátém místě. Musí pouze vyhrát a čekat na zaváhání odevzdaného Uničova.

HYNEK SKOTÁK A RUDOLF ŠEBELA