Po vlažnějším začátku přišla obě mužstva o vyloučeného hráče a Technika se pustila nebojácně do útočného pásma soupeře. Výsledkem ale byla jen propagační střela Žaluda. Na druhé straně musel Novák řešit nebezpečnou ránu domácího útočníka. Po konci vyloučení domácí hokejisté zavřeli hosty před jejich bránou, poprvé se ale prosadila Technika. Bylo to v čase 9:52. Ze skrumáže před domácí bránou se prosadil zkušený Tesař. V dalších minutách musel golman Techniky Novák odolávat střelám domácích hráčů, kteří se tlačili do vyrovnání. Ve 14. minutě hráli domácí přesilovku, ta se jim ale příliš nepovedla. V polovině sedmnácté minuty zůstal na ledě ležet po jednom ze zákroků otřesený Novák, nakonec ale pokračoval ve hře. Technika měla dál problém dostávat se na polovinu soupeře, domácí byli lepší. V osmnácté minutě byli dokonce blízko vyrovnání, ale Grygar přestřelil ležícího Nováka i bránu. Po zbytek třetiny Blansko s vypjetím všech sil ubránilo hubené vedení.

Hned v první minutě druhé třetiny Orlová využila přesilovku, zblízka se trefil Valchař. Na trestnou lavici odjel v 25. minutě Veselý a krátce po něm i domácí hráč. Při končící hře čtyři na čtyři ujel přes celé hřiště domácí Grygar a překonal i Nováka. Orlová měla dál převahu, ale ve 33. minutě dostala Technika výhodu přesilové hry. Tečovaná střela Látala od modré ještě minula domácí bránu, Kamil Rajnoha se však něolik sekund před koncem přesilovky nemýlil a hosté srovnali. Orlová sice působila chvilku zaskočeně, pak se ale vrhla znovu do útoku. Výsledkem byla další branka Valchaře. V posledních minutách druhé třetiny mělo Blasnko další šanci na vyrovnání, ale v přesilovce se neprosadilo, Mífkovu střelu zastavila tyč.

Ve třetí třetině hosté zase udeřili hned v první minutě. Zblízka se mezi Novákovy betony trefil Dušek. Po půlminutě už to bylo po sóle a trefě Najdka 5:2 a s Technikou to vypadalo bledě. „Přitom jsme si řekli, že chceme jít do poslední části se zajištěnou obranou a čekat na brejky. Místo toho jsme dostali za minutu dva góly,“ kroutil hlavou trenér Odehnal. Jenže hosté nerezignovali. V 45. minutě využil přesilovku Fischer a o tři minuty později našel Mífek Hrůzu, který snížil na rozdíl jediného gólu. Blansko bylo zpátky ve hře. Šance se střídaly na obou stranách, víc práce měl přece jen gólman Techniky Novák, který svůj tým pohotovými zákroky držel ve hře, a který byl po právu vyhlášen nejlepším hráčem hostí. Poslední minutu hrála Technika power-play, ale v ní už gól ani na jedné straně nepadl. Technika poosmé za sebou prohrála a předposlední Prostějov už na ni ztrácí pouhý bod. „Potřebujeme už vyhrát. Bohužel tyhle vyrovnané zápasy rozhodují chyby, kterých my pokaždé uděláme víc,“ uzavřel Odehnal. Jeho tým hraje v neděli doma proti Novému Jičínu.


HC Orlová – VSK Technika Blansko 5:4 (0:1, 3:1, 2:3)

10. Tesař (Mífek), 35. Rajnoha kamil (Veslý), 45. Fischer (Látal, Šindelář), 47. Hrůza (Mífek, Dufek),
Technika: Novák – Šindelář, Rajnoha M., Pazdera, Dofek, Žalud, Úlehla, Pálka, Fischer, Benýšek, Látal, Hrůza, Tesař, Mífek, Odehnal, Veselý, Rajnoha K., Kroupa, Tobiáš