Ještě v polovině zápasu v Uherském Brodě prohrávali boskovičtí hokejisté 0:3 a nevypadalo to s nimi růžově. Jenže famózní kanonádou ve třetí třetině dokonale otočili zápas. Navíc si střeleckou formu udrželi i do nedělního domácího duelu s Uherským Ostrohem. „Do Brodu jsme jeli s respektem, protože náš soupeř do té doby doma ještě neprohrál. A dlouho to nevypadalo dobře ani s námi. Sice jsme měli celkem dost šancí, ale nedokázali je proměňovat. To se ovšem změnilo ve třetí třetině, kterou jsme vyhráli 6:0," připomenul nevídaný obrat trenér Svatopluk Vařeka.

I domácí duel s Uherským Ostrohem nabídl mimořádné statistické zápisy. Tentokrát Minerva soupeře deklasovala už ve druhé třetině, v níž nasázela pět branek. K tomu bylo k vidění ale mnoho vyloučení, celkem rozhodčí Kohoutek udělil 179 trestných mi­nut. „Z mého pohledu to nebylo tak strašné, spíš mám pocit, že byl rozhodčí trochu úzkostlivý a pískal skoro úplně všechno. Byl to velký rozdíl oproti našemu poslednímu domácímu duelu s Břeclaví, v němž bylo po jednom vyloučeném na každé straně," poznamenal Vařeka.

Víkendový dvojzápas zvládly Boskovice výborně i přes řadu absencí. Citelně chyběli především zkušený Šebek a dlouhodobě zraněný obránce Maksa, v Uherském Brodu nebyl k dispozici ani kapitán Matouš. „Zdravotních problémů teď máme poměrně hodně. Doufám, že budou aspoň někteří z marodů v pořádku do soboty, kdy nás čeká těžký zápas v Uničově. Ten naposledy připravil vůbec první porážku Velkému Meziříčí, navíc na jeho ledě, takže budou v euforii. Jet tam v okleštěné sestavě by asi nebylo moc dobré," připustil Vařeka mírné obavy.

Právě Velké Meziříčí je společně s Kroměříží v čele tabulky krajské ligy. Hned za nimi jsou už ovšem Boskovice. „S Velmezem jsme hráli v prvním kole, kdy jsme nebyli rozehraní a prohráli tam těsně 3:4. Určitě je to hratelný soupeř. O Kroměříži toho tolik nemohu říct, ale v soutěži jsou zatím dost divoké výsledky. Třeba právě Kroměříž vyhrála v Uherském Hradišti 13:1 a pak prohrála v Uherském Brodu 3:13. Takže uvidíme. Ale z našeho mužstva mám zatím dobrý pocit. Slušně jsme posílili kádr a máme to dobře poskládané," řekl boskovický kouč, kterého potěšil i příchod obránce Filipa Krejčiříka, který má extraligové zkušenosti z brněnské Komety a slovenské Skalice.

„Je to kvalitní konstruktivní bek s dobrou fyzičkou, určitě bude pro nás hodně platný hráč," dodal Vařeka na adresu třiadvacetiletého obránce, který přišel do klubu před šestým kolem soutěže.