Víc než se soupeřem bojovali na začátku utkání 9. kola Krajské ligy mužů jižní Moravy a Zlína v Blansku s technickými problémy. Nejprve netekla do rolby voda a potom chyběl kolík na jedné z branek. Sami hráči ji odvezli a přes mantinel sledovali její opravu. Pokřik hostujících fanoušků, kterých dorazila zhruba dvacítka, „My chceme branku!" přiměl správce stadionu, aby šternberskému gólmanovi Binarovi "půjčili" náhradní.

Technické peripetie odsunuly začátek zápasu o čtvrthodinku, ale podle domácího trenéra to nemělo na zápas žádný vliv. Na jeho svěřence určitě ne, protože se jim podařilo zápas vyhrát 5:2. Na listinu střelců se zapsal dvěma brankami Skácel a po jedné trefě si připsali Kuběna, Jakubec a Látal. „Šli jsme do toho s tím, že ten zápas chceme vyhrát. Věděli jsme, že soupeř by mohl být favoritem, že jsou v tabulce výš, ale chtěli jsme vyhrát a od začátku jsme tomu podřídili prakticky všechno," pochvaloval si po zápase domácí trenér Zdeněk Grünwald.

Začátek přitom domácím vůbec nevyšel, první třetinu hosté vyhráli 1:0. Od druhé třetiny už to tam ovšem začalo padat i Blansku, které doma opět ukázalo, že umí i proti silným soupeřům. Zápas byl vyhrocený, Blanenští přesto udrželi koncentraci a pohlídali si důležitou výhru. „Místy to bylo trošičku těžší, ale myslím, že jsme to zvládli, hráče musím pochválit," doplnil Grünwald.

Boskovicím se v neděli také nevydařila první třetina proti Velkému Meziříčí. Prohrály ji 0:3. A rozdíl už nedokázaly stáhnout, přestože druhou část vyhrály 2:1. Opět se opakovala stejná písnička, nevyužité šance a chyby, které soupeř trestal. Meziříčí nakonec z Boskovic odjelo s pohodlnou výhrou 5:3, poslední branku hosté přidali při závěrečné power-play domácích. „Pořád věřím, že to zlomíme, i když už se nedá mluvit o začátku sezony," myslí si Hrachovina.

Další kolo hrají hokejisté už ve čtvrtek. Blansko jede do Brumova-Bylnice, Boskovice do Rosic. Ty jsou předposlední. „Pokud bychom nevyhráli ani tam, pak na play-off můžeme zapomenout," uvědomuje si Hrachovina důležitost zápasu se zatím druhým nejslabším týmem soutěže. V sobotu pak Dynamiters přivítají doma Velké Meziříčí, v neděli Minerva Uherský Ostroh.

Dynamiters Blansko – Šternberk 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Branky: Skácel 2, Kuběna, Kazda, Látal

Minerva Boskovice – Velké Meziříčí 3:5 (0:3, 2:1. 1:1)

Branky: Skácel 2, Křesťan

IVETA BORKOVÁ, HYNEK SKOTÁK