Svěřenci trenéra Zdeňka Grünwalda zajíždí k prvnímu utkání na hřiště Hodonína B. Do zápasu nastoupí nejspíš bez posil. „Jestli někdo do kádru přibude, zatím nevíme. Měli jsme něco rozjednané, ale to nedopadlo nebo jsme to ještě nedořešili," hlásí před startem sezony vedoucí blanenského mužstva Václav Hrazdíra.

Z loňského týmu, který skončil ve čtvrtfinále na hokejkách Boskovic, odchází zkušený obránce Petr Bažant a bratři Petr a Pavel Stejskalové.

Blansko z plánovaných dvou přípravných utkání sehrálo pouze jeden zápas doma s Moravskou Třebovou, který prohrálo 3:5. Odveta na hřišti moravskotřebovského Slovanu byla zrušena kvůli špatnému ledu. Všechno ostatní tak budou muset hráči doladit až v soutěžním zápase. „Naším cílem je probojovat se do play-off. Rádi bychom udrželi kádr, a pokud to půjde, tak ještě trošku posílili," vyhlíží budoucí měsíce soutěže Hrazdíra.

Také hokejisté Boskovic začnou novou sezonu na ledě soupeřů. Tuto sobotu se představí ve Velkém Meziříčí. Minerva nesehrála žádná přípravná utkání, a tak to bude premiéra se vším všudy jak pro hráče, tak pro nového trenéra Svatopluka Vařeku, který na trenérském postu vystřídal Martina Světlíka.

Se změnami v hráčském kádru zatím Minerva své fanoušky napíná do poslední chvíle. „V týdnu bude finální soupiska," slibuje vedení Boskovic.

Boskovice touží zopakovat úspěšnou loňskou sezonu, ve které skončily až v semifinále. Pokud by se letos podařilo konečné umístění ještě vylepšit, určitě by se nikdo v Boskovicích nezlobil.

Po extraligovém vzoru zavádí také krajský přebor hru v pětiminutovém prodloužení tři na tři, před kterým nebude po základní hrací době přestávka na úpravu ledu, ale gólmani budou měnit strany. Pokud ani prodloužení nerozhodne, následují tři série samostatných nájezdů, při nichž každý tým musí vybrat tři různé exekutory. V následné „náhlé smrti" se mohou střelci opakovat.

IVETA BORKOVÁ