Spirála bídných výkonů hokejistů HC Blansko vykroutila další krkolomný úsek. Po matných výkonech na domácím ledě doklopýtali blanenští hokejisté ve středečním utkání s Opavou přece jen k vítězství. „Od začátku sezony je to jedno velké trápení. Stále hledáme optimální sestavu,“ říká blanenský kouč Jindřich Král.
Poslední zápasy se neuvěřitelně trápíte. Střelecky i herně …
My se trápíme od začátku sezony. Herní projev družstva není optimální. Neodpovídá kvalitám jednotlivých hráčů, kteří mají bezesporu na mnohem víc. Na druhou stranu neustále hledáme optimální složení. Svou roli také sehrála zranění klíčových hráčů. Musím ale přiznat, že jsme v současné chvíli hodně za předsezonním očekáváním.


Byla příprava před sezonou dostatečná?
Je pravda, že letní příprava mohla být kvalitnější, ale spousta našich hráčů není z Blanska a pracují jinde. Skloubit přípravu celého týmu bylo před sezonou hodně obtížné. My se teď soustředíme na tréninky v týdnu. I před hrací středou mají hráči tvrdý trénink. Sezona je hodně dlouhá a rozhodovat se bude na přelomu roku. Musíme být připraveni na chvíli, kdy se bude rozhodovat o play off.


Neuvažoval jste pro oživení hry nasazení pětky složené z nadějných, dravých mladíků?

Tuto otázku jsme si již také kladli. Ale zatím to dost dobře nejde. Dost z mladých hráčů mě zatím nepřesvědčilo v tréninkové fázi. Jejich herní kvalita ještě není na takové úrovni, aby předčila hráče z naší třetí pětky.


Čeká vás ďábelský týden. Nejprve v neděli Uničov, ve středu vedoucí Hodonín a v neděli váš velký rival Technika…

Proti silnějším soupeřům dokážeme předvést dobrý hokej. Třeba proti Přerovu odvedli hráči skvělou práci. Z domácích zápasů s favority soutěže strach nemám. Hráči cítí zodpovědnost. Určitě ze sebe vyždímají všechno. Horší to bude s Uničovem. V žádném případě je nesmíme podcenit.