Díky tříbodovému zisku uhájili Blanenští páté místo o skóre před šestým Uherským Brodem. „Sezona se pro nás zatím vyvíjí nad očekávání dobře. Každý rok chceme hrát v klidném středu, ale nikdy se to nedaří podle představ. Loni jsme do posledního kola bojovali o účast v play-off. Jsem rád, že se nám letos daří, což se projevuje ve hře i v kabině, kde máme super partu,“ těší zkušeného obránce.

Zatímco v předchozím ročníku nastříleli hráči Dynamiters v základní části osmdesát branek, letos jich mají tři kola před koncem dlouhodobé části na kontě už třiadevadesát. „Táhne nás především druhá lajna. Celkově je to ale o dobrém týmovém výkonu. Když se daří týmu, vystoupí individuality,“ má jasno Sedláček.

Ráječští fotbalisté na podzim nasbírali patnáct bodů v patnácti utkáních.
Ráječko řeší přístup hráčů. Nejsme v situaci, kdy na to můžeme kašlat, říká kouč

Právě ve druhé formaci nastupují tři nejproduktivnější hráči mužstva. Hynek Grünwald si dosud připsal třiatřicet bodů za sedmnáct branek a šestnáct asistencí. Jen o pět bodů méně za čtrnáct zásahů a stejný počet gólových přihrávek zaznamenal Tomáš Müller a útočné trio doplňuje Tomáš Antoňů se třinácti přesnými zásahy a sedmi asistencemi. „Tihle kluci se prosazují nejvíc. Daří se ale i první a třetí lajně. Snad nám to vydrží do dalších utkání,“ přeje si blanenská stálice.

A doplňuje, že výborné výkony podávají také brankáři Martin Šenk a Jarmil Vlach. „Martin letos chytá o něco víc, ale v případě, že jde do brány Jarda, taky nás skvěle podrží. Můžeme se na oba spolehnout,“ pochvaluje si.

Ve zbývajících třech kolech čeká Dynamiters sedmý Brumov-Bylnice, předposlední rezerva Hodonína a třetí Kroměříž. „Nejpodstatnější pro nás teď je zajistit si stoprocentní jistotu účasti v play-off, což můžeme udělat už v sobotním utkání na ledě Brumova-Bylnice. Nečeká nás ale nic snadného. První vzájemné utkání letošní sezony jsme sice zvládli, ale v minulosti už se nám v Brumově stalo, že jsme po první třetině drželi pohodlný náskok a nakonec šlo utkání do prodloužení. Musíme se pořádně připravit,“ uvědomuje si jedenatřicetiletý kapitán.

Blanenští florbalisté zatím v sezoně prohráli jediné utkání.
Florbalisté Blanska září. I přes první porážku dál vládnou tabulce

V případě, že Blansko uhájí pátou příčku, narazí ve čtvrtfinále play-off s největší pravděpodobností na Břeclav. S tou má v aktuální sezoně pozitivní bilanci dvou vítězství a jedné porážky. „Za Břeclav se nebudu zlobit. Herně jsme na tom zhruba stejně, takže předpokládám, že by šlo o vyrovnanou sérii. Když se dobře vyspí, dokážou soupeřům nasypat hromadu gólů, ale stejně tak je my dokážeme ubránit,“ popisuje urostlý bek.