„Zatím se jedná o tyto hráče. Do přípravy se zapojil i Ján Skokan a v neděli se k nám připojí Petr Žajgla, ti by mohli poprvé naskočit v průběhu příštího týdne,“ vypočítává trenér HK Jestřábi Jaroslav Beck. „K dispozici bude také Lukáš Duba,“ doplňuje.

Proti Blansku fanoušci očekávají po dlouhé době zase vítězství. Čísla ale napovídají, že v Prostějově bude k vidění spíše úporný hokej. Technika má sice nejhorší obranu v celé soutěži, když inkasovala 41 branek, Jestřábi ale zase „disponují“ nejhorším útokem. V desíti odehraných kolech vstřelili jen 20 gólů.

„Tenhle tým si říkal už desetkrát, že musí vyhrát, ale zatím se to nedařilo. Proti Blansku nás čeká jejich nepříjemná obrana, ze které budou chtít vyrážet k brejkům,“ zamýšlí se nad taktikou Techniky Beck.

„My musíme předvést trpělivou důslednou hru ve všech pásmech. Pokud se ztratí puk, tak se vracet v pěti lidech. Naše hra musí být založena na normálních hokejových projevech,“ přeje si prostějovský kouč.

Blansku patří zatím desátá příčka, na poslední Prostějov má náskok tří bodů. Přesto by to měl být soupeř k poražení. V přípravě dokázali Hanáci Techniku porazit doma (6:0) i venku (1:0).

„V naší situaci ale není radno se na někoho dívat z vrchu, to by se nám nevyplatilo. O podcenění nemůže být vůbec řeč,“ varuje před laxním přístupem Beck.

Dnešní soupeř Jestřábů také zatím nepředvádí výkony, jaké si představoval. V posledním kole na domácím ledě prohrál s nováčkem soutěže Frýdkem-Místkem 1:3. „Byl to jeden z nejhorších výkonů této sezony,“ zlobil se po utkání trenér Techniky Vlastimil Odehnal.

„Frýdek nepředvedl žádný oslnivý výkon, pouze zodpovědně bránil. My jsme hráli mdle a bez nasazení. Máme sice nové mužstvo, ale rozhodně má na to být trochu jinde. Z předvedeného herního projevu budeme muset vyvodit důsledky,“ dodal Odehnal.

Jestli se dnes probudí Prostějov nebo Blansko, můžete sledovat na vlastní oči od 18.00 na prostějovském zimním stadionu.