V hokejovém derby Blanska s Boskovicemi oba týmy prodloužily své série. Minerva vítěznou, Dynamiters nešťastnou. Ani jedno mužstvo nechce na výkon navázat o víkendu. „S takovou hrou Moravské Budějovice těžko porazíme,“ uvědomoval si po šťastné výhře v Blansku kouč Boskovic Tomáš Zeman. Stejně tak se musí vyvarovat chyb, které je opět stály body, i Blansko ve Velké Bíteši.

Derby se jako obvykle rozhodovalo v dramatické poslední třetině. Domácí si zasloužili bod, jenže Boskovičtí je stejně jako před rokem převezli a díky dvěma gólům v poslední minutě vyhráli. „Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Zapomněli jsme na zadní vrátka. Je to škoda, zápas jsme měli dotáhnout minimálně k bodu. Prohráli jsme si to sami,“ uvedl po zápase trenér Dynamiters Petr Drahovzal.

Blansko už čtyřikrát nevyhrálo a v neděli jede do předposlední Velké Bíteše. Ta vyhrála pouze dvakrát, naposledy 30. října doma s Uničovem. Jenže Blansko na tom není o moc lépe. Výher má o dvě víc, bodů o pět. A za sebou černou sérii. Bíteš v minulém kole nezvládla doma záchranářský duel s posledním Velkým Meziříčím. To se poslední zápasy zvedlo, po výhře nad Blanskem zvítězilo i v Bíteši 5:4 na samostatné nájezdy.

Blansko má potenciál Bíteš porazit, stačí zdánlivé maličkosti. Vyvarovat se chyb a vytasit nasazení, které předvedli zkušení borci v čele s Hrůzou, Tesařem a Pazderou u celého týmu. „Musíme hrát se zabezpečenou obranou a hlídat hráče soupeře. Bíteš hrozí z rychlých brejků,“ má jasno o taktice Drahovzal. Se sestavou příliš míchat nebude. „Nějaké změny po minulém prohraném zápase uděláme, ale třeba o nákupu nových hráčů neuvažujeme,“ dodává.

Těžká zkouška

„Nechápu, proč jsme začali hrát to, co jsme nechtěli, ale nakonec to naštěstí dopadlo dobře. Naše hra ovšem byla opravdu tragická,“ připustil v Blansku trenér Boskovic Tomáš Zeman. Jeho tým vyhrál pošesté v řadě, i když tentokrát se štěstím, a v tabulce krajské ligy je pátý.

V neděli ho čeká hodně těžká zkouška. Do Boskovic přijede zatím největší suverén krajské ligy a nejžhavější adept na postup, Moravské Budějovice.

„Vítěznou sérii chceme samozřejmě co nejdelší. Ale s tímhle hokejem, který jsme v Blansku předvedli, nemáme žádnou šanci,“ uvědomuje si Zeman.

Pro Boskovice to bude další hokejový svátek. „Pro nás je to určitě prestižnější zápas než s Blanskem. Celý rok se na něj těšíme,“ říká sportovní manažer a gólman Minervy Petr Hrachovina.

V prvním zápase Boskovičtí v Budějovicích prohráli 4:6, ale jeli s oslabenou sestavou a předvedli bojovný výkon. „Po našem zápase s Boskovicemi jsem o nich řekl, že půjdou nahoru, teď jsou páté a Brumovu daly 9:3,“ uvedl na adresu soupeře budějovický trenér Rudolf Cakl.

Podle jeho matematiky by tedy Boskovice měly vyhrát. Budějovice totiž po třech zápasech, ve kterých vstřelily soupeři jedenáct branek, v Brumově v minulém kole prohrály 3:4 na samostatné nájezdy. „Favoritem určitě nejsme,“ mírní spekulace Hrachovina. Trenér Zeman má k dispozici silnou sestavu. Uzdravil se Robert Holý a opět nastoupí i brněnské posily Gabriška se Šedým, tedy dvojice, která se trefí v každém zápase.

Utkání v Boskovicích se hraje v neděli od pěti hodin odpoledne. Blansko nastoupí ve Velké Bíteši o půl hodiny dřív.

Víkendový program

neděle 11. 12., 16:30
Velká Bíteš – Blansko

neděle 11. 12. 17:00
Boskovice – Moravské Budějovice