„Byly to nervy jako ve správném derby," usmíval se po utkání gólman Boskovic Jiří Vybíral, který šel na led za stavu 4:2 pro hosty a žádnou střelu už za sebe nepustil. Ve čtvrtfinále play-off na sebe ba týmy narazí znovu, hraje se už ve středu.

Blansko sice na led vlétlo, ale branky dlouho nepadaly. Až v závěru první třetiny se trefil domácí Mráz. Za chvilku srovnal Bažant a do kabin se šlo za nerozhodnutého sta­vu.

Druhá třetina přinesla divoký hokej. Boskovice nejdřív vedly, jenže pak tam Blansku padlo skoro všechno. Po polovině zápasu a rychlých brankách Stejskala, Skácela a Kazdy vedli Dynamiters 4:2 a vypadalo to na další vítězství rozjetého Blanska. Jenže Boskovice vystřídaly gólmana, do brány šel místo Zrzy Vybíral. Jeho spoluhráči chytili druhý dech, naopak hosté si vybrali slabší chvíle, po jejich chybách domácí skórovali. Do konce druhé části Boskovičtí dali ještě neuvěřitelné tři branky a po čtyřiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 5:4 pro Minervu.

play-off, 1. zápas
Boskovice – Blanskost 26. 2., 18.00

Plnému stadionu bylo jasné, že třetí třetina nabídne urputný boj a dalo se čekat, že se i přiostří vzájemné souboje. To se potvrdilo. Tentokrát mělo k boxerskému ringu blíž Blansko. „Byl to vyhecovaný zápas, já rozhodčí nekritizuji, ale je fakt, že tam bylo nepotrestané krvavé zranění a celkově to bylo dost rozhárané, jednu chvíli byli na trestné lavici i dva hráči z každého týmu, komplikovalo to složení útoků," podotkl k tradičně obsazeným trestným lavicím blanenský trenér Zdeněk Grünwald.

Dynamiters měli šance, ale místo srovnání přišlo přečíslení domácích a mazácké zakončení Karlíčka.

„Blansko mělo víc štěstí v první půlce zápasu, my zase při našich gólech. Podařilo se nám vrátit do zápasu, hráči dodržovali pokyny a hráli zodpovědně," pochvaloval si kouč Minervy Martin Světlík. Jeho svěřenci se příkladně nenechali vtáhnout do soubojů. „Apeloval jsem na hráče, aby se za žádnou cenu nenechali vyprovokovat, což se nám až na závěr, kdy Blansko hrálo přesilovku pět na tři, dařilo. Pomohlo nám i zdržení při nedorozumění s vyloučením ke konci zápasu," doplnil boskovický trenér.

Jeho protějšek má před začátkem play-off o čem přemýšlet, jeho tým ztratil výborně rozehraný zápas. „My jsme nedokázali plnit to, co jsme si řekli. Rozhodly naše osobní chyby, které takhle zkušené mužstvo, jako jsou Boskovice, trestá. V závěru jsme se chystali na power-play, ale nakonec jsme se k ní po sérii vyloučení nedostali," popsal Grünwald.

Zrzu v boskovické bráně vystřídal ve 33. minutě Vybíral a předvedl skvělý výkon, podržel mužstvo i při tlaku soupeře a mele před bránou. „Šel jsem tam trochu později. První třetina byla nahoru dolů, ve druhé jsme dostali laciné góly, pak jsme začali makat, obrátili jsme to. Ve třetí třetině už jsem neměl moc práce, kluci je přetlačili a dotáhli jsme to do vítězného konce," zhodnotil výkon Boskovic náhradník, který si tak možná řekl o práci i ve vyřazovací části.

Reparát skládají Blanenští už ve středu, kdy začíná play-off krajské hokejové ligy. V šest večer se hraje v Boskovicích, v pátek ve stejný čas druhý zápas v Blansku. Kompletní informace o vyřazovacích bojích najdete ve středečním vydání Blanenského deníku na sportovní straně 17.

krajská ligaSK Minerva Boskovice – Dynamiters Blansko 6:4 (1:1, 4:3, 1:0) Mráz, Křesťan, Zajíc, Hökl, Karný, Karlíček – Bažant, Stejskal, Skácel, Kazda.