„Spokojený rozhodně nejsem, šancí na to, abychom rozhodli v normální hrací době, jsme měli dost,“ zlobil se po zápase trenér Techniky Blansko Vlastimil Odehnal.

Domácí hokejisté první třetinu zaspali. Frýdek překvapil svou aktivitou, kterou korunoval prvním gólem, který padl až tři minuty před první sirénou. Technika na něj do přestávky nedokázala zareagovat. „První třetina byla z naší strany tragická, hráči k utkání přistoupili dost špatně, o přestávce jsem v kabině musel zvýšit hlas,“ dodal k nepovedenému úvodu trenér Odehnal.

Jeho slova v šatně zabrala, domácí tým se zvedl a tlačil se ve druhé třetině do vyrovnání. Z množství blanenských šancí se ale ujala pouze jediná, když se trefil Fischer.

V úvodu poslední třetiny Technika inkasovala a opět prohrávala. Na gól frýdeckého Martiníka ale stačila zareagovat trefou Úlehly. Ve 49. minutě padl ještě na každé straně gól a zápas dospěl do prodloužení. V něm se o dva body pro Blansko postaral Mífek. „Hlavně ve druhé třetině jsme soupeře přestříleli, bohužel jsme nedokázali dát gól,“ litoval po utkání Odehnal.

Techniku čeká posledních jedenáct zápasů základní části. Na osmý Uničov momentálně ztrácí pět bodů, šance na play-off tedy stále trvá. „Pokud budeme pokračovat v takových výkonech, tak se tam zřejmě nedostaneme,“ uvědomuje si realitu kouč Techniky Odehnal. K dalšímu zápasu jede technika ve středu do Prostějova.

VSK Technika Blansko – HC Frýdek-Místek 4:3 (0:1, 1:0, 2:2 – 1:0)
38. Fischer (Pazdera, Látal), 42. Úlehla, 49. Odehnal (Rajnoha), 61. Mifek (Látal) – 17. Gebauer (Martiník, Sluštík), 41. Martiník (Sluštík), 49. Mocek (Pavlas)