Kometa klesla v tabulce až na dvanáctou pozici a před posledním Kladnem si drží pouze šestibodový náskok. „Narazili jsme na vynikajícího soupeře se skvělou formou. Myslím, že v současné době jsme odehráli výkon na hranici našich možností. A troufnu si říct, že jsme byli Spartě vyrovnaným soupeřem,“ okomentoval duel brněnský kouč Patrik Martinec.

Rhet Holland obdržel dvouzápasový distanc za zákrok v nedělní partii proti Vítkovicím, v níž Kometa prohrála 2:5.
Další nepříjemnost pro Kometu. Holland dostal stopku na dva zápasy

Sparťané se po páté výhře i díky porážce Třince 0:1 v Mladé Boleslavi posunuli už na třetí místo. „Pro sebevědomí týmu je to hodně významné vítězství, i když jsme ten zápas neodehráli tak, jak bychom si představovali. Tři body jsou pro nás velmi důležité a těchto bodů si ceníme o to víc,“ sdělil klubovému webu sparťanský obránce Michal Kempný.

Brněnský tým přitom po dvou vysokých porážkách s Třincem a doma s Vítkovicemi začal skvěle, když otevřel skóre už po 38 sekundách. Gólmana Jakuba Kováře překonal zblízka Petr Holík.

Reakce favorita přišla brzy. Když hráli domácí ve třetí minutě v signalizované výhodě, Adam Polášek místo očekávané střely našel výstavní nahrávkou Jakuba Konečného a tomu stačilo trefit prázdnou branku.

V sedmnácté minutě šli znovu do vedení Brňané, když pouhé dvě sekundy před vypršením trestu Kempného, jenž byl první vyloučený hráč zápasu, překonal Kováře Andrej Kollár.

Ve 29. minutě si domácí mohli zkusit poprvé hru v početní výhodě a po ráně Michala Řepíka bez přípravy bylo vyrovnáno, jen 23 sekund před pauzou pak dokonal obrat Ostap Safin.

Na začátku 56. minuty putoval na trestnou lavici Roman Horák a Kometa vyrovnala přesnou ranou Horkého.

Dominik Furch (na snímku vlevo) patří mezi nejkvalitnější brankáře extraligy, ani on ale neprožívá šťastné období.
Posily pro Kometu? Brankáře máme výborné, říká kouč. Akvizice ale tápou

Jenže 128 sekund před koncem se vítěznou tečí předvedl Buchtele. Holíka při snaze o odpověď vychytal Kovář a při následné power play hostů pečetil výhru domácích Horák. „Utkání bylo na vážkách do poslední minuty, kdy jsme mohli při troše štěstí v power play vyrovnat,“ litoval Martinec.

Sparta Praha - Kometa Brno 5:3
Třetiny: 1:2, 2:0, 2:1. Branky a nahrávky: 3. Konečný (Polášek, Kempný), 30. Řepík (Kempný, G. Thorell), 40. Safin (Buchtele, D. Vitouch), 58. Buchtele (M. Jandus, Němeček), 60. R. Horák (D. Kaše, P. Kousal) – 1. Holík (Horký), 17. Kollár (K. Pospíšil, Kučeřík), 56. Horký (Vincour, Zaťovič). Rozhodčí: Šindel, Květoň – Brejcha, J. Ondráček II. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 12406.
Sparta: Jakub Kovář – Mikliš, Kempný, M. Jandus, Němeček, T. Tomek, Moravčík, Polášek – Řepík, Sobotka, M. Forman – P. Kousal, R. Horák, D. Kaše – Safin, D. Vitouch, Buchtele – Vauhkonen, G. Thorell, Konečný. Trenéři: Hořava a Wallson.
Brno: D. Furch – Kundrátek, Kučeřík, Fajmon, Ščotka, Hrbas, Ďaloga – Horký, Holík, K. Pospíšil – Flek, Kollár, Zaťovič – Šalé, A. Zbořil, Raška – Dufek, Süss, Vincour. Trenér: P. Martinec.