Dynamiters se probrali z marodky a v minulém kole po povedeném výkonu vyhráli ve Velkém Meziříčí 6:4. Uherské Hradiště sice ve čtvrteční dohrávce porazilo béčko Uherského Brodu 10:3, to je ale beznadějně poslední, fanoušci Blanska určitě čekali jasnou výhru. Ti zkušenější však zároveň věděli, že právě na outsidery se jejich týmu často nedaří a body sbírá někdy snadněji s favority. „Hráče jsme upozorňovali, aby nic nepodcenili a šli do toho naplno," potvrdil trenér Grünwald. Jeho svěřenci ho poslechli na prvních pět minut, pak přišlo to, co v minulých letech v závěrech zápasů. Zbytečné chyby, které soupeř trestal. „Dostali jsme strašně levný gól a za pár minut další, to nás položilo," okomentoval klíčové momenty Grünwald. V první třetině z toho byly nakonec tři góly v domácí bráně a otřesená psychika Blanska.

Domácím se nepodařilo prosadit přes obranu hostí ani ve druhé bezgólové části a ve třetí třetině už bylo pozdě. Skácelův gól jen korigoval výsledek, který navíc hosté vylepšili ještě o čtvrtou trefu. Pro Uherské Hradiště to byl velice úspěšný týden, se dvěma výhrami zřejmě ani nepočítalo.

Blansko je deváté, přeskočila je Minerva, která si doma poradila se třetím Uherským Brodem, o výhře rozhodla hlavně třemi trefami v poslední části. Minerva jede v sobotu do Velkého Meziříčí, Blansko do Šumperku. Šumperští Draci v sobotu převálcovali Velkou Bíteš na jejím vlastním ledě. Hosté začali aktivně hned od úvodní minuty a důrazným napadáním a dobrým pohybem dokázali dostat protivníka pod tlak, navíc si dvěma slepenými zásahy vytvořili slibný náskok, třetí trefu pak ještě do přestávky Šumperk přidal díky využité přesilovce. „Máme za sebou další povedené utkání, navíc jsme opět dokázali uspět venku, snad budeme takto pokračovat. Velká Bíteš má v týmu řadu zkušených hokejistů, o to více jsme rádi za takový výsledek," řekl vedoucí týmu Šumperku Karel Navrátil.

Šumperk vyhrál počtvrté za sebou a Blansko tam nečeká nic jednoduchého. Nebo že by naopak potřebovalo k pořádnému výkonu pořádného soupeře? „Já už nemám nějaké cíle na umístění do play-off, chceme prostě dopadnout co nejlépe. Ale je to těžké, když odehrajeme skvělé zápasy s prvními týmy a pak takhle prohrajeme doma," podotýká Grünwald.

Blansko přivítají Šumperští doma v neděli 15. února od 17.00. Tento duel je předzápasem večerního souboje prvoligového týmu Šumperku s Mostem ve skupině play-out.

krajská liga

Dynamiters Blansko HK – HC Uherské Hradiště 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Branka: Skácel