Tempo je vražedné, po nedělním náročném zápase čekají tento týden týmy další dvě až tři utkání systémem středa–pátek–neděle. „Myslím si, že je to zbytečné, takhle to hrotit," říká o ligovém rozpisu Světlík. A spousta hráčů i trenérů mu dává za pravdu. Hraje se krajská liga, a ne nejvyšší soutěž. Pro týmy to znamená dát dohromady soupisku i ve všední dny, pro hráče velký nápor, na který často nejsou už zvyklí. „Opakuje se to každý rok, je to podle mě holý nesmysl, loni jsme jeli jednou do Šternberku snad v osmi lidech, jsem rád, že teď aspoň hrajeme s Blanskem," myslí si sportovní manažer Minervy Petr Hrachovina.

Zápasy v rychlém sledu by mohly být výhodou pro Blansko, které má přeci jen mladší sestavu. Ovšem jen teoreticky, je to play-off. „Kluci jsou na tom po fyzické stránce velice dobře, intenzívní tréninky se nám můžou hodit a já doufám, že to bude výhoda. Na druhou stranu v nedělním zápase hrály Boskovice, které mají přeci jen vyšší věkový průměr, na plno celých šedesát minut," vysekl poklonu Minervě trenér Blanska Zdeněk Grünwald. Každopádně síly můžou rapidně ubývat s nahranými minutami na obou stranách.

Únava přináší také nervozitu. Ve spojení s vyhecovaným derby je to výbušná směs. A právě to, kdo udrží lépe nervy na uzdě, může celou sérii rozhodnout. To by zase mohli víc chápat zkušenější hráči, ale realita je většinou nevyzpytatelná. V neděli se to Boskovickým povedlo, nenechali se zatáhnout do šarvátek a pečlivě si hlídali těsný náskok, v minulosti ale i boskovický tým dokázal, že někdy není nic jednoduššího než vyprovokovat některé jeho hráče ke zkratu. Když se k tomu přidají často kritizované výkony rozhodčích, může být nezvládnutí emocí hlavním problémem pro jakýkoli tým. „Play-off je o větší disciplíně, chceme se hlavně soustředit na svoji hru," vysvětluje Světlík. Je jasné, že žádný z týmů neordinuje hráčům pokyny k šarvátkám, ovšem atmosféra bývá často vyhrocená a je nesmírně těžké udržet se. „Hráčům to zdůrazňujeme i na tréninku, aby se nenechali unést, ale je to těžké, emoce jsou velké, což bylo vidět i v neděli. Doufám, že to nebude zbytečně vyhrocené," přeje si Hrachovina.

Začíná se ve středu na boskovickém ledě. Pro Minervu je to důležité, má větší šanci rozhodnout už ve dvou zápasech a pošetřit síly na semifinále. Ovšem Dynamiters už dávno nejsou v krajské lize začátečníci. Za několik sezon nabrali zkušenosti a umí otočit i ztracený zápas. Šance jsou rozhodně vyrovnané.

Dá se čekat i parádní atmosféra, už při nedělním „předzápase" bylo v Boskovicích plno, hala bouřila podobně jako v minulých letech při zápasech vyřazovací části. A velká návštěva určitě bude i v Blansku při druhém pátečním zápase.

V Boskovicích naskočil po půlhodině hry náhradní gólman Jiří Vybíral a za svá záda žádnou střelu nepustil. Nabízí se, že nastoupí i v play-off. „Už mám jasno, ale nechám si to pro sebe," dodává k nominaci Světlík.

První utkání začíná ve středu v šest večer v Boskovicích, druhé ve stejnou dobu v pátek v Blansku. Čtvrtfinále play-off krajské hokejové ligy se hraje na dvě vítězná utkání, případný třetí rozhodující zápas v neděli v pět hodin v Boskovicích. Pro poraženého sezona skončila, vítěz postupuje do semifinále.

krajská hokejová liga

čtvrtfinále play-off

1. zápas

středa 26. února, 18.00

ZS Boskovice

2. zápas

pátek 28. února, 18.00

ZS Blansko

případný 3. zápas

neděle 2. března, 17.00

ZS Boskovice