V obou případech to bylo nejtěsnějším poměrem. Zatímco Minerva Boskovice otočila takřka ztracené utkání, blanenští Dynamiters museli bránit získaný náskok.

Minerva Boskovice – HC Uherský Ostroh 7:6
Třetiny: 0:1, 2:5, 5:0. Branky: 33. Dufek, 39. Špok, 42. a 49. Karný, 49. Šebek, 54. Benýšek, 56. Hnilička – 12. Maršálek, 22. Flora, 31. Stránský, 34. Mika, 37. Rauš, 40. Nevídal. Sestava: Külzer (Chvátal) – Pelikán, A. Surý, Dufek, Z. Surý, Vágner, Honzek – Skácel, Benýšek, Hnilička – Karný, Bednář, Špok – Klaus, Šebek, Šmíd. Trenér: Svatopluk Vařeka.


Souboj druhého a třetího týmu tabulky splnil očekávání. Alespoň co do závěrečné dramatičnosti. Po dvou třetinách to totiž vypadalo na debakl domácích. Ti nastoupili pouze s pěti obránci, kvůli zranění chyběli Pavel Maxa, Filip Krejčiřík a Dominik Cívka. Od první minuty utkání se Boskovičtí nemohli dostat do tempa. Hosté od začátku zápasu aktivně napadali ve dvou hráčích, měli lepší pohyb a byli agresivnější v osobních soubojích. Po první siréně zaslouženě vedli.

Jestliže domácí fanoušci čekali, že po přestávce jejich tým převezme otěže zápasu, tak se velmi spletli. Hosté pokračovali v aktivní hře a postupně zvyšovali vedení na 0:3, 1:5 a 2:6. „Druhá třetina byla co do předvedené hry tou nejhorší, co jsme v letošní sezoně na domácím hřišti předvedli,“ ulevil si hrající asistent trenéra Vařeky Tomáš Karný.

Právě on načal ve 42. minutě tolik očekávaný zvrat. Domácí pak dostali hosty pod obrovský tlak. Ti si za celou poslední část nevytvořili žádnou šanci a do útočného pásma se dostávali zcela výjimečně. „To, co se dělo v šatně před třetí třetinou, se nedá publikovat. Mnoho hráčů takovou bouři ještě nezažilo. Třetí část pak byla naopak asi tou nejlepší, kterou Boskovice za poslední sezony odehrály,“ mohl po zápase Kárný konstatovat už s uspokojením.

Po jeho kontaktním gólu na 5:6 ve 49. minutě si hosté vzali oddechový čas, ale ani ten zteč Minervy nezastavil. V 54. minutě po přihrávce Martina Špoka vyrovnal veterán Karel Benýšek a utkání definitivně otočil Lukáš Hnilička. „Zápas bylo ukázkou velké síly a kvality týmu. Zdánlivě ztracené utkání s výborně hrajícím soupeřem dokázal otočit ve svůj prospěch. To nepotřebuje dalšího komentáře,“ tentokrát už chválil Vařekův hrající asistent.

Dynamiters Blansko - Lvi Břeclav 4:3
Třetiny: 1:1, 3:0, 0:2. Branky: 20. T. Grünwald, 23. Drenčko, 33. a 37. Král – 10. Jajcay, 49. Klauda, 57. Čápek. Sestava: Šenk (Vlach) – Sedláček, Hejduk, Pilát, Němec, Jakubec, Hanzlík – Král, Drenčko, T. Grünwald – Hussein, Kuběna, Kazda – H. Grünwald, Jílek, Antal.
Trenér: Martin Světlík.


I Blansko v sobotu přivítalo na svém ledě souseda z tabulky, tentokrát ale o stupínek výš. Hosté také začali sebevědomě a od desáté minuty vedli. Naštěstí se Dynamiters z úderu rychle zotavili a jejich tlak vyvrcholil vyrovnáním z hole Tomáše Grünwalda, byť až v poslední minutě první části.

Psychicky důležitý gól do šanty se promítl do druhé části, kterou měli domácí jasně pod kontrolou a jejich náskok do posledního dějství mohl být i vyšší než třígólový. Bohužel na výkon z druhé části se domácím navázat nepodařilo. V závěrečné třetině Břeclav aktivně napadala, a když Lvi v polovině třetiny využili přesilovku, začalo se rýsovat závěrečné drama. Tři minuty před koncem dal kontaktní branku Bronislav Čápek a hned minutu poté Jajcay trefil tyčku.

Hosté pak zkoušeli hrát bez brankáře v šesti, ale i přes několik horkých chvil v brankovišti Dynamiters se stav nezměnil. „Nedá se říct, že bychom v poslední části jen bránili vedení. Ale kluci se trošku začali bát o výsledek. Soupeře nakopl gól v přesilovce, začal nás zase přetláčet a měl i šance. Musím mužstvo pochválil, za to jak to oddřelo až do konce utkání. Možná proto se to štěstíčko otočilo k nám. Podržel nás brankář Šenk, na začátku a hlavně v koncovce, ale je potřeba aby si kluci uvědomili, že 4:2 je pořád ještě dobrý náskok,“ shrnul zápas trenér Martin Světlík.