Tým s nejlepším útokem v soutěži vyhrál na ledě soupeřů pouze dva zápasy v základní hrací době, jeden na samostatné nájezdy a přestřelku nezvládl ani v Blansku. „Doplatili jsme na chyby v obranném pásmu, nedůraz před brankou. Blansko dávalo góly z druhé vlny a my jsme je nepokrývali tak, jak jsme měli. Zaslouženě vyhráli," objektivně zhodnotil nepovedený zápas svých svěřenců hostující trenér Zdeněk Bečka.

Stejně jako odjeli na hory někteří hráči domácího celku, vypadalo to, že dovolenou si vzaly i obrany obou týmů. A brankáři se marně snažili soupeři připepřit jeho gólové chutě. Než se stačila Kroměříž v Blanskou rozkoukat, měla od domácích v brance první pozdrav. V čase 3:58 se střelou od modré čáry do pravé šibenice při signalizované výhodě předvedl Kocman.

Zápas měl od začátku ostré tempo a diváci si museli připadat jako na tenise. Hra se přelévala ze strany na stranu. Nejaktivnějším hostujícím mužem byl kapitán Lubomír Murín, který Vlachovi zatápěl z každé pozice. Čas hostů měl však teprve přijít. O druhý gól zápasu se postaralo opět domácí mužstvo. V 10. minutě dostal lehké nahození od modré čáry do branky Petr Látal. „Puk se odrazil od mantinelu, Standa střílel a já jsem akorát stál v cestě gólmanovi, střelil mi to v podstatě do hole, jen jsem ji nastavil a povedlo se trefit. Náhoda," popsal skromně svůj zásah Látal.

Hra čtyř proti čtyřem, ke které zápas dospěl ve 12. minutě, lépe sedla Kroměříži. Už za 14 sekund ji využil Tomáš Gazda. Následné dohrávané oslabení domácích přišlo vhod Kamilu Skácelovi, který využil chyby hostující defenzivy, pět sekund před koncem jejich přesilovky jim upláchl a gólmana Dohnala pokořil rychlou střelou mezi betony. Běžela patnáctá minuta utkání a stejný způsob jako Skácel využil ke skórování na druhé straně Merta.

Dynamiters se prosadili při hře pět na pět, v oslabení a poslední, co jim na kontě chybělo, branka v početní výhodě, přišla v 18. minutě díky Zdeňku Němcovi. Přesilovku využil tak rychle, že vyloučený Tomáš Gazda mazal z trestné lavice zpět na led už po čtyřech sekundách.

Po divoké první dvacetiminutovce přišlo pro Dynamiters lehké vystřízlivění, efektivita jejich střelby ochabla. Nejprve sice předvedli sehranou akci Vystrčil se Skácelem, kdy první jmenovaný vyjel z rohu za bránou a našel přesně hůl svého spoluhráče, která pukem vymetla horní roh Dohnaly brány, pak ale Blansko zaváhalo, když nedokázalo využít bez tří sekund minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku. A přišel trest od soupeře. Kroměříž se třemi slepenými brankami dotáhla na nerozhodný stav. Nejprve skóroval ve 30. minutě Stejskal, po něm Merta a na 5:5 srovnával ve 36. minutě Martin Gazda.

„Zápas to byl z naší strany komplikovaný, vstoupili jsme do něj dobře, získali jsme slušný náskok, ve druhé třetině jsme vedli 5:2 a potom to dopadlo tak, jako vždycky, už se nám to stalo opakovaně. O náskok jsme přišli," povzdechl si po utkání Zdeněk Grünwald, kouč domácího týmu.

To už ho však mohl hřát příjemný pocit z výhry, ke které Blansko dokráčelo s vypětím všech sil ve třetí třetině. První krůček zařídil Jakubec hned na začátku dorážkou Kuběnovy střely na brankovišti. Na tuhle výzvu však dokázala Kroměříž ještě zareagovat. Netrvalo to ani dvě minuty, když Bednařík dorazil střelu za Vlacha. Sedm minut před koncem utkání Blansko svého soupeře konečně setřáslo. Nejprve Zdeněk Němec druhým gólem v zápase zařídil vítěznou branku a o pojistku se zasloužil v 57. minutě kapitán Dynamiters Ivo Kuběna. Soupeř ještě na závěr zkusil vyburcovat štěstěnu hrou bez brankáře umocněnou přesilovou hrou. Domácí si výsledek pohlídali.

„Naštěstí jsme na konci zápasu sebrali veškeré síly a dotáhli zápas do vítězného konce. Myslím si, že zrovna nevyužitá přesilovka 5 na 3 byla zlomovým bodem. Většinou když mužstvo nevyužije takovou přesilovku, dostane se pod tlak a naopak soupeře, který se ubrání, to dostane na nohy a dnes jsme viděli jasný příklad toho, že to tak funguje," dodal k hodnocení utkání Grünwald.

„Je škoda, že dáme šest branek venku a prohrajeme. Pro diváky to bylo atraktivní utkání. Máme agresivní kluky, co umí dát branku a tlačí se do gólu. Bohužel potom v zápasech, kde je potřeba hrát trošku dozadu a víc bránit, nám to dělá problémy," uzavřel za hosty Bečka.

Dynamiters Blansko HK – HK Kroměříž 8:6 (4:2, 1:3, 3:1)

Branky: 4. Kocman, 10. Látal, 14. OSL Skácel, 18. PP Němec Z., 25. Skácel, 43. Jakubec, 55. Němec Z., 57. Kuběna – 13. Gazda T., 15. Merta, 30. Stejskal, 33. Merta, 36. Gazda M., 45. Bednařík.

IVETA BORKOVÁ