Boskovice odcházely z ledu s pocitem dobře odehraného zápasu a výhrou 2:1 v kabině. „Dneska jsme dali dvě branky, stačilo to na vítězství, v minulých zápasech jsme vstřelili víc gólů, ale na vítězství to nestačilo, jsme rádi za tři body. Snad se rozstřílíme a bude to jenom lepší a lepší," povídal nadšeně ještě v uličce mezi střídačkami boskovický Tomáš Tůma těsně po zápase.

Utkání se podařilo rozjet oběma celkům na plné obrátky. Na domácích nebylo vidět, že jim chybí pilíř týmu Tomáš Karný kvůli pracovnímu zranění, a ani slabá sestava hostů se na začátku utkání nijak nepodepsala.

Střílení gólů dnes však nebyla velká výsada ani jednoho týmu a Šumperk nepředváděl nejlepší výkony. „Se sestavou jsem míchat nezkoušel, neměl jsem jak, deset hráčů chybělo," povzdechl si po závěrečné siréně trenér Draků Kamil Skoumal.

Guštafíka v brance Minervy zahřáli do provozní teploty střelami do plastronu Michal Skoumal a Patsch, o křest soupeřova brankáře Misiorze se na začátku utkání postaral tečí Tůma.

Ve 12. minutě upláchl hostující Peška, Zvolánek se snažil pádem pod nohy zachránit, co se dalo, a s pomoci Guštafíka se Minervě podařilo soupeři navlhčit střelný prach.

Největší příležitosti se v první třetině dostalo Skácelovi. Za hákování nařídil rozhodčí trestné střílení, jenže domácí kanonýr forhendovou kličkou minul bránu.

Boskovice také pohrdly dvěma přesilovkami, které jim Draci nabídli. Nebyl to však nešvar jen první třetiny. Ve druhé hrála Minerva většinu času v početní výhodě a dlouho pro ně zůstávala Misiorzova branka během přesilovky zakletá.

„Bylo by potřeba je víc využívat, šance tam byly a potom už je to o šikovnosti," zdůraznil boskovický trenér Martin Světlík k sérii nevyužitých přesilovek ve druhé třetině. Jeho tým už ale vedl 1:0, protože hned ve 4. minutě, ještě při rovnocenném počtu hráčů na ledě, využil Matouš obrovské hrubky Havlíka v obraně a jako první odčaroval kouzlo gólmana Šumperka.

Využité přesilovky, která ale během vstřelení branky už končila, se dočkali domácí ve 35 minutě. Matouš vystřelil do skrumáže před brankou, puk lízla Surého hole a kotouč se třepetal v bráně. Autor branky políbil čepel a zmizel v chumlu svých spoluhráčů.

To, co si domácí přáli co nejméně a ze všeho nejpozději nebo nejlépe vůbec, přišlo už po čtyřech minutách a dvou sekundách závěrečné dvacetiminutovky. Hostující Budina poslal ranou pod víko Šumperk do kontaktu.

„Už po druhé třetině jsme si řekli, že budeme hrát víc dozadu, vedli jsme o dvě branky, nechtěli jsme o náskok přijít. Jakmile soupeř dal gól, byl trošku aktivnější, na koni. Zaplaťpánbůh, jsme to ustáli a dotáhli to do vítězného konce," oddechl si boskovický Tůma.

Dračí přesilovky byly v celém zápase i při snaze o vyrovnání bezzubé, všechny puky končily ve výstroji Guštafíka. A když své trápení podtrhli dalším vyloučením a nedůrazem v power play, byl jejich gól ze začátku první třetiny to poslední zajímavé, co zápas nabídl. „Power play je vabank, ale taky se mi tam něco nelíbilo a musím k tomu klukům něco říct. Je to ale především o tom ubojovat to a zabrat za tým," vysvětloval v pozápasové euforii Světlík.

„Odehráli jsme špatný zápas, byly tam šance, které jsme mohli využít, ale prostě jsme je nedali. Jsme málo důrazní, jak ve střelbě, tak i v brankovišti. Pořád improvizujeme, sestava při power play byla hodně provizorní, po prvním buly se nám podařilo to, co jsme měli nacvičené, ale nevytvořili jsme si žádný tlak," marně hledal na závěr slova zklamaný Skoumal.

SK Minerva Boskovice – HK Hokej Šumperk 2003 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky: 24. Matouš, 36. PP Surý – 45. Budina.

Vyloučení: 4:9.

Využití: 1:0.

IVETA BORKOVÁ