„Hodnotím zápas vzhledem k výsledku samozřejmě kladně, ale nebylo to jednoduché utkání. Každopádně jsme rádi za volnou neděli, bylo toho teď dost," ulevilo se po dvou nejtěsnějších výhrách domácímu trenérovi Romanu Vondráčkovi.

Boskovice věděly, co je u soupeře čeká. V sezoně s ním měly vyrovnanou bilanci, první zápas semifinále Velké Meziříčí po obětavém výkonu vyhrálo 1:0. V sobotu spoléhalo na svoje menší kluziště, nasazení hráčů i podporu diváků. Těch se sešlo přes pět stovek.

A tak nějak si i domácí začátek zápasu představovali. Hned v první minutě otevřel skóre Krča a Velké Meziříčí se vrhlo do útoku. „Po prvním gólu jsme si mysleli, že do pěti minut rozhodneme zápas. Začali jsme bezhlavě útočit a zapomněli na obranu a to se nám vymstilo. Soupeř nás trestal a otočil skóre," popsal Vondráček.

Za Boskovice totiž srovnal Maksa, druhou branku přidal Lysoň. Domácí sice srovnali, ovšem do kabin šla po brance Sekaniny v lepší náladě Minerva.

Ve druhé třetině Boskovičtí navázali na dobrý výkon a díky brance Sekaniny ze 30. minuty vedli po dvou třetinách už 4:2. Boskovice byly v prvních dvou částech zápasu lepším i produktivnějším týmem a kráčely za vyrovnáním série. Už v minulých zápasech dokázali hráči Minervy, že si umí vedení pohlídat a udržet v důležitých utkáních koncentraci. Tentokrát se to absolutně nepovedlo. Stačilo totiž několik minut ze třetí třetiny a bylo po nadějích.

V první minutě poslední části využil přesilovku domácí Křenek, za dvě minuty srovnal na 4:4 Sobotka a ve 45. minutě už to bylo po trefě Roupce 5:4 pro Velké Meziříčí. „Všechny góly byly prakticky ze stejného místa, na takovém menším hřišti znamená každá chyba u kruhů ohrožení brány. A jim to tam padlo," komentoval domácí smršť trenér a hráč Boskovic Tomáš Karný.

Jeho týmem změna skóre otřásla, ale nic nevzdal. V 55. minutě se podařilo Hniličkovi vyrovnat a Boskovičtí měli v závěru tlak, jenže na začátku 58. minuty vystřelil domácím finále svým třetím gólem Křenek. „Na začátku třetí třetiny jsme během pěti minut otočili zápas. Podařila se nám druhá část přesilovky, tím jsme soupeře zaskočili, a dalšími dvěma góly jsme ho zlomili. Vzali si pak oddechový čas, srovnali a ke konci ještě měli nápor, naštěstí jsme ale dali šestou branku," radoval se domácí kouč Vondráček.

Hostující střídačka musela skousnout druhou semifinálovou prohru o jediný gól. Po výborné základní části, ve které skončily Boskovice druhé, a hladkém vyřazení Blanska, se čekalo možná víc. „Doma jsme na ně neměli, v tomhle zápase jsme byli první dvě třetiny lepší, ale tu poslední třetinu jsme je neuhlídali. Přestože jsme věděli, že poslední zápasy často otáčeli právě ve třetí třetině," litoval Hrachovina.

Pro Boskovice sezona skončila, Velké Meziříčí si zahraje finále s Uherským Ostrohem, který ve dvou zápasech vyřadil Velkou Bíteš. Ta základní část vyhrála, její vypadnutí spolu s Boskovicemi dokazuje, že v play off rozhoduje momentální forma a ne zásluhy ze sezony. O titul přeborníka Jihomoravského kraje si to tak rozdá třetí a čtvrtý tým.

HHK Velké Meziříčí – SK Minerva Boskovice 6:5 (2:3, 0:1, 4:1)

Branky:1. Krča (Bula, Ambrož), 13. Křenek (Dostál, Šerý), 41. Křenek (Vlašín, Dostál), 43. Sobotka (Křenek, Vlašín), 45. Roupec (Střecha), 57. Křenek (Dostál, Sobotka) – 8. Maksa (Pelikán), 12. Lysoň (Popolanský, Sekanina), 18. Sekanina (Lysoň), 30. Sekanina (Tůma, Lysoň), 55. Hnilička (Kárný). Vyloučení: 2:7, navíc Pelikán (BOS) 10 min. OT (nesportovní chování). Využití: 2:0, v oslabení: 0:1. Střely na branku: 33:31. Diváků: 556. Konečný stav série: 2:0 pro Velké Meziříčí.

Boskovice: Chvátal (Vrba) – Fabiánek, Surý A., Honzek, Maksa, Dufek, Surý Z., Klimeš, Lysoň, Václavík, Sekanina, Hnilička, Popolanský, Karný, Hrazdil, Matouš, Pelikán, Tůma.