V poslední adrenalinové třetině totiž po sérii vyloučení domácích hráčů diváci zasypali ledovou plochu odpadky. A jeden ze členů pořadatelské služby napadl rozhodčího. Ten zápas předčasně ukončil. „Takový zápas a hlavně poslední třetinu jsem ještě nezažil. Hlavní rozhodčí se snažil u hráčů zjednat respekt hned zkraje. Vylučoval úplně za všechno. Často opravdu nesmyslně. Pískal špatně na obě strany. V poslední třetině byla ze zápasu bramboračka a domácí vypěnili,“ zhodnotil utkání boskovický trenér Tomáš Zeman.

Ten se však v samotném závěru rozhodčích zastal. „Že do rozhodčího šťouchne hráč, se stává. Ale aby na něho vystartoval někdo z pořadatelů? To se mu nedivím, že zápas ukončil,“ dodal Zeman.

Brumov teď bude s napětím čekat, na jak dlouho dostanou od svazu stopku Březík a Mokrejš, kteří za napadení rozhodčího vyfasovali trest ve hře. Je možné, že si už v nadcházejícím play off nezahrají a sezona pro ně skončila.

Právě bývalý extraligový hráč Zlína Mokrejš byl u všech tří gólů Brumova v první třetině. Ty dali domácí v přesilovkách. Nejprve Mokrejš do šibenice a pak Němčický s Gajdošíkem od modré. „V první třetině jsme se nechali pořád vylučovat a Brumov toho stoprocentně využil. Jsem ale rád, že jsme se dokázali do zápasu vrátit,“ poznamenal Zeman. Boskovice nejprve snížily na 1:3, pak znovu domácí odskočili na rozdíl tří branek. V polovině utkání však už Zapletal a pak Blaha v oslabení stáhli na 3:4. Následně boskovický Prachař neproměnil trestné střílení a dvougólový náskok zajistil Brumovu Mokrejš.

Závěrečnou dvacetiminutovku zcela rozdrolila série vyloučení, zejména na straně Brumova. Domácí hráči nezvládli emoce a nechali Minervu vyrovnat. Debaty a pošťuchování s rozhodčími vyvrcholily trestem ve hře pro brumovského Mokrejše a sprškou odpadků, které na led naházeli domácí fanoušci.

Ve čtvrtek v šest večer nastoupí Minerva na domácím ledě k dohrávce s Uherským Brodem. V neděli pak v pět odpoledne rozehraje derby s Dynamiters Blansko. „Dynamiters podle mě nebudou hrát kombinační hokej. Půjdou nám do těla. Nesmíme zaspat první třetinu,“ dodal Zeman.