Minerva dala ve Velké Bíteši pět branek a jako bonus udržel gólman Zrza čisté konto.

„Výsledek vypadá jednoznačně, ale ten průběh zápasu takový nebyl,“ upozornil trenér boskovických hokejistů Tomáš Zeman.

Velká Bíteš – Boskovice 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)

Karný 2, Provazník, Holý, Kroupa

Velká Bíteš pokazila Minervě start do soutěže hned ve druhém kole, kdy v Boskovicích vyhrála 4:1. Tentokrát jeli Boskovičtí do Bíteše v mnohem lepší formě, v zádech měli dlouhou šňůru výher přerušenou pouze těsnou prohrou s Moravskými Budějovicemi. „Bylo to podobné jako v Blansku. Opět jsme se trochu přizpůsobili hře domácích,“ uvedl manažer a gólman Minervy Petr Hrachovina. Boskovice šly přesto v první třetině do vedení. A někdy i zbytečně složitě dobývaly dál domácí branku. Gólové šance si vytvořila i Bíteš, ale Zrza chytal spolehlivě. Po dvou třetinách to bylo už 2:0 pro hosty, ale jejich trenér spokojený nebyl. „V kabině nás trenér důrazně upozornil, abychom hráli, jak máme, a dávali góly,“ potvrdil Hrachovina. „Druhá třetina byla stejná jako ta první. Bíteš nám vnutila svoji hru, vázla nám kombinace. Zbytečně jsme chodili do soubojů a zapomínali hrát. Naštěstí nás podržel Zrza,“ zlobil se Zeman.

Ve třetí třetině už dali Boskovičtí zlepšenou hrou a třemi góly jasně najevo, který z týmů je na tom v současnosti lépe. „Ve třetí části se už projevila naše zkušenost a domácí odešli i fyzicky,“ pochválil své svěřence nakonec Zeman.

Velká Bíteš se po domácí prohře s Boskovicemi sesunula na poslední místo tabulky krajské ligy, do té doby poslední Velké Meziříčí totiž porazilo na samostatné nájezdy Warrior Brno. V suverénní jízdě do druhé ligy pokračují Moravské Budějovice. Tentokrát vyhrály na ledě Uherského Brodu 6:3 a v čele soutěže mají šestibodový náskok před druhým Uherským Ostrohem.

Právě s týmy Warrior Brno a Uherským Brodem zakončí letošní rok Blansko a Boskovice. Blansko hraje v Brně ve čtvrtek ve tři čtvrtě na šest. První zápas vyhrálo Blansko 6:3. Boskovice hrají také ve čtvrtek od půl sedmé s Uherským Brodem. I jemu mají co oplácet. V Brodě totiž prohrály 0:6. „Chceme se s tímto rokem doma rozloučit výhrou, doufám, že přijde i dost diváků,“ přeje si Hrachovina.

Krajská liga pokračuje dalšími zápasy až v lednu.