Do Boskovic přijely Rosice, které letos ani jednou na ledě soupeře v základní hrací době neprohrály. A podle jejich nástupu do utkání to vypadalo, že sérii prodlouží. „Soupeř nás překvapil úvodním tlakem, přitom moc neinkasuje, spíš jsme čekali, že si Rosice budou hlídat střední pásmo. Asi na nás změnili taktiku. Naštěstí jsme to ustáli, dobré zákroky předvedl i gólman," uvedl k začátku trenér Minervy Martin Světlík. Přesto šli hned ve druhé minutě do vedení domácí. Hosté srovnali po sedmi minutách a navíc nevyužili dvojnásobnou přesilovku. Vybíral v boskovické bráně si v první třetině rozhodně nemohl stěžovat na nudu.

Se svým týmem první třetinu ustál a ta druhá rozhodla o výhře Boskovic. Na rozdíl od soupeře, který nevyužil další dvojnásobnou přesilovku, početní výhody vyšly Boskovickým na maximum, vstřelili v nich tři branky. „Měli jsme štěstí, že se nám podařilo dát ty góly," připustil Světlík.

Minerva měla našlápnuto k další domácí výhře, přesto hrozilo i to, že se utkání nedohraje. S výkony rozhodčích tentokrát nebyli nespokojení jen hosté, o tom, jestli v zápase po představení sudích vůbec pokračovat, se radili oba trenéři.

Třetí třetina se nakonec hrála a pro Rosice znamenala zdrcující porážku. Boskovice v ní nastřílely pět branek a připsali si vysokou výhru 9:1. „Ve třetí třetině jsme se pokoušeli dostat znovu do zápasu, ale další dvě branky nás definitivně srazily do kolen," okomentovali góly Blahy a Skácela z rozmezí 53. a 54. minuty na webu Rosic. „Pro soupeře je výsledek dost krutý, ale tak už to chodí, když jeden tým vede o víc branek, někdy to tam takhle padá," doplnil trenér Světlík.

Blansko hrálo doma s Velkou Bíteší a nezačalo nejlépe. Hosté vyhráli první třetinu 1:0, ve druhé části využil přesilovku Kamil Skácel a srovnal na 1:1. „První třetinu jsme prohráli. Ve druhé třetině jsme se zlepšili a vyrovnali na 1:1. Do třetí části jsme nastoupili s tím, že chceme strhnout vítězství na svou stranu," sdělil trenér Blanska Zdeněk Grünwald.

To se Blansku podařilo díky dvěma rychlým gólům Sedláčka a Látala před polovinou třetiny. „Pak jsme bohužel měli až do konce zápasu pořád někoho vyloučeného," poznamenal k divokému závěru blanenský kouč. Blansko tak většinu času hrálo v oslabení a až do konce se strachovalo o výsledek. Poslední dvě minuty ještě hrála Bíteš power-play. Těsné vedení nakonec Dynamiters uhájili a s ním i třetí místo v krajské lize. Pro Blansko to byl poslední zápas v letošním kalendářním roce, příští kolo totiž vynechává.

Dynamiters mají i na třetím místě negativní skóre, to Boskovice zapracovaly na obraně, výsledkem je nejmenší počet obdržených branek ze všech týmů krajské hokejové ligy. V neděli hrají Boskovičtí v Uničově a můžou blanenského rivala bodově dotáhnout. „Uničov je silný soupeř, ale my chceme jít dál. Úterý čtvrtek potrénujeme a doufám, že si zpříjemníme výhrou štědrovečerního kapra," přeje si boskovický kouč Světlík.

krajská liga

Blansko – Velká Bíteš 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Skácel (P), Sedláček, Látal

Boskovice – Rosice 9:1 ((1:1, 3:0, 5:0)

Tůma 2, Skácel 2, Karlíček, Bednář, Blaha, Holub, Bednář