Pelikán totiž ještě v sezoně nastupoval v obraně a v základní části zaznamenal pět branek. Stejný počet stihl ve vyřazovacích bojích, kde od druhého čtvrtfinálového duelu nastupoval v útoku. „Forma přišla v pravý čas. Útočník jsem byl vždycky, ale letos nám scházeli beci, takže jsem šel do obrany. Dobrý tah trenéra,“ usmíval se.

Cesta za titulem se nerodila snadno. Minerva se v prvním zápase nedokázala vyrovnat s úzkým kluzištěm ve Velkém Meziříčí. Druhé utkání však zvládla, v desetiminutovém prodloužení přestála oslabení i trestné střílení soupeře a v nájezdech dokráčela k vytouženému titulu. „Finále bylo náročné, soupeř měl kvalitní mužstvo plné mladých hokejistů, kteří jsou velice dobře bruslařsky i technicky vybavení. Mají výhodu úzkého kluziště, a pokud se dobře pohybují, tak si všechny týmy musí dát u nich velký pozor,“ řekl boskovický trenér Svatopluk Vařeka.

DO BARÁŽE NECHTĚJÍ

Krajskou soutěž ovládly Boskovice po šesti letech. „Pocity jsou velice příjemné. Po šesti měsících tvrdé práce jsme sezoně přidali takovou třešničku. Trochu jsme už slavili a v pátek nás čeká ještě pohovor s hráči, zahrají si i proti sobě. Posedíme, zavzpomínáme, ale pak už se budeme soustředit, co bude dál,“ povídal kouč Minervy.

Série se podle něj lámala ve druhém zápase, v němž Boskovice uhájily těsně vedení 3:2. „Kluci hráli velice obětavě a bojovali jako jeden muž. Rozhodčí nás navíc v poslední třetině poslal do oslabení ve třech, které jsme ubránili. Poté jsme se uklidnili, jeli do Velkého Meziříčí a poučili se z toho prvního duelu. Dobře jsme se připravili, hráči to ani za nepříznivého skóre po první části nezabalili a urvali vítězství,“ liboval si Vařeka.

Po ovládnutí krajské ligy se Boskovicím nabízela možnost zahrát si druhou ligu. Minerva ale nakonec o postup nestojí a v kraji setrvá i následující sezoně. „Klub má pronájem haly asi jen do konce měsíce, příští týden se bude rozpouštět led. Případná baráž by se hrála hrozně narychlo a musela se uskutečnit už tento týden. Navíc nemáme k dispozici tolik hráčů, někteří kluci jsou pracovně vytížení, protože poslední týdny byly v permanenci. Domluvili jsme se, že to necháme být,“ vysvětlil boskovický lodivod.

PATRIK EL-TALABÁNI