Stejně jako před každým derby zaznívají z obou stran hokejových táborů podobné chlácholivé hlasy. „Nevnímáme to nijak prestižně, je to pro nás zápas jako každý," říká Hrachovina. „Úplně běžné utkání, vyhecované je to spíš pro diváky," doplňuje ho trenér Dynamiters Petr Drahovzal. A realita? Diváci se většinou nepoperou a nedostávají tresty na několik zápasů. V zápasech Blanska s Boskovicemi to na ledě vždycky jiskřilo bez ohledu na klidné prognózy trenérů před střetnutím.

Dynamiters se ještě s Boskovicemi nepodařilo vyhrát. Zápasy mívají podobný průběh. Mladíci Blanska hrají s vervou, vedou, ovšem zkušení borci Minervy otočí zápas a závěr si pohlídají. „Na statistiky nehledíme, bereme to jako normální zápas, ve kterém chceme vyhrát," odmítá Drahovzal, že by na jeho hráčích ležela nějaká psychická deka.

Boskovice mají lepší bilanci, oproti svému soupeři ale od loňska přišly o výrazné hráče. „Skončil Provazník nebo Robert Holý, který se stal trenérem Minervy, to je čtyřicet gólů," připomíná Hrachovina. Na tréninku si navíc zlomil nos Janda. Kompletní by Boskovice měly mít třetí pětku Höckl, Blaha – Okénka, která zařídila v úvodním zápase se Šternberkem čtyři branky. „Vůbec se nebudu zlobit, když v tom budou pokračovat," směje se Hrachovina.

Za Dynamiters už můžou nastoupit hráči, kteří byli v trestu, přesto bude chybět jeden z nejzkušenějších hráčů, Tesař. Stejně tak Látal, který hrál v minulé sezoně v Boskovicích a nemá ještě vyřízenou registraci.

Oba týmy v úvodních zápasech krajské ligy v základní hrací době remizovaly. V samostatných nájezdech potom Boskovičtí vyhráli na domácím ledě proti Šternberku, Blansko prohrálo v Uherském Hradišti. Ve velkém stylu do soutěže vlétl Plumlov, který zvítězil na ledě Brumova-Bylnice senzačním skóre 15:6 a vede tak tabulku.

Od šesti večer se ukáže, jestli půjde o běžný zápas o tři body nebo o vyhecovaný souboj mezi dvěma okresními rivaly.

Dynamiters Blansko – Minerva Boskovice; sobota 6. 10., 18.00 – zimní stadion Blansko